godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/I Małopolskie Dni dla Klimatu w Powiecie Miechowskim

I Małopolskie Dni dla Klimatu w Powiecie Miechowskim

14 Kwietnia 2022
I Małopolskie Dni dla Klimatu w Powiecie Miechowskim

W ramach realizacji projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA, Starostwo Powiatowe w Miechowie przy wsparciu wszystkich 7 przynależnych gmin organizuje w dniach 21-29 kwietnia 2022 roku I Małopolskie Dni dla Klimatu pod hasłem #drzewodlaklimatu.

W każdej z gmin - zgodnie z załączonym poniżej harmonogramem - zostanie wystawione stoisko klimatyczne, w którym będzie można uzyskać informację o tym, jak prowadzić bardziej ekologiczny styl życia czy jak zmniejszyć swój ślad węglowy. Będzie dostępna również ankieta dotycząca m. in. preferencji mieszkańców powiatu co do przyszłych działań ekoedukacyjnych. Na stoiskach ekodoradcy gminni będą także udzielać informacji na temat programu Czyste Powietrze i składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Każda osoba, która odwiedzi stoisko klimatyczne, otrzyma nieodpłatnie sadzonkę drzewa rodzimego gatunku - do wyboru świerk pospolity lub buk zwyczajny. 

Nie bez powodu I Małopolskie Dni dla Klimatu są organizowane pod hasłem #drzewodlaklimatu. Warto zwracać uwagę, że drzewa są niezmiernie ważnym sprzymierzeńcem człowieka w walce o „zdrowy” klimat - gromadzą wodę, oczyszczają powietrze z gazów i pyłów, tworzą naturalną barierę dla wiatru i hałasu, wpływają korzystnie na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Jedno zdrowe, dojrzałe drzewo pochłania rocznie nawet 7 kg CO2 i produkuje ok. 120 kg tlenu - niemal tyle, ile rocznie potrzebuje do życia dorosły człowiek. Warto więc otaczać się drzewami - dla zdrowia własnego, przyszłych pokoleń i naszej planety. 

Samorząd Powiatu Miechowksiego oraz gmin zapraszają do odwiedzenia stoisk klimatycznych i odbioru własnego drzewka! 

Harmonogram wydarzeń:

  • Gmina Gołcza (przy Ośrodku Kultury) - 21 kwietnia 
  • Gmina Kozłów (przy budynku Urzędu Gminy) - 22 kwietnia
  • Gmina Racławice (przy budynku Urzędu Gminy) - 25 kwietnia
  • Gmina Charsznica (w budynku Urzędu Gminy) - 26 kwietnia
  • Gmina Słaboszów (plac przy sklepie GS)  - 27 kwietnia
  • Gmina Książ Wielki (przy budynku Urzędu Gminy) - 28 kwietnia
  • Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Gmina Miechów (Rynek Główny) - 29 kwietnia

Projekt LIFE-IP EKOMALOPOLSKA/LIFE19 IPC/PL/000005 realizowany jest przy dofinansowaniu z programu LIFE Unii Europejskiej oraz NFOŚiGW.

zdjęcie przedstawia plakat akcji I Małopolskie Dni dla Klimatu w Powiecie Miechowskim

do góry