godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Kształcenie zawodowe, a lokalny rynek pracy - konferencja w Starostwie Powiatowym w Miechowie

Kształcenie zawodowe, a lokalny rynek pracy - konferencja w Starostwie Powiatowym w Miechowie

7 Października 2022
Kształcenie zawodowe, a lokalny rynek pracy - konferencja w Starostwie Powiatowym w Miechowie

Jak skorelować kształcenie zawodowe z lokalnym rynkiem pracy w Powiecie Miechowskim? Nad tym zagadnieniem będą debatować uczestnicy konferencji szkoleniowo-informacyjnej, która odbędzie się w czwartek 27 października w Starostwie Powiatowym w Miechowie.

Organizatorzy konferencji - Powiat Miechowski, Małopolska Komenda Wojewódzka Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Miechowie, w oparciu o wystąpienia prelegentów i dyskusję, mają wypracować kierunki działania w kształceniu zawodowym szkół Powiatu Miechowskiego, tym samym wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnego rynku pracy.

Program konferencji jest bogaty merytorycznie. Po powitaniu przez gospodarzy wydarzenia - Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Świerczka i Starosty Miechowskiego Jacek Kobyłki, wystąpienia zainauguruje Leonard Mazur, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Miechowie, który przedstawi kierunki kształcenia zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat Miechowski. W dalszej części omówi również wymagania formalne i prawne wobec pracodawców w zakresie możliwości kształcenia w zawodzie.

Potrzeby lokalnego rynku pracy na podstawie oceny i analizy Powiatowego Urzędu Pracy w Miechowie przedstawi dyr. PUP - Tomasz Mucha, a Marzena Samborska, dyr. Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie, na bazie prowadzonej przez nią szkoły zaprezentuje dobre praktyki w szkolnictwie zawodowym w zakresie współpracy z pracodawcami kształcącymi młodocianych w zawodzie. Również ważne zagadnienie omówi Jolanta Król, zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP w Krakowie, informując o formach wsparcia pracodawców w zakresie dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych - refundacje.

Po wystąpieniach prelegentów będzie czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków.
Szczegółowy program poniżej:Program konferencji Kształcenie zawodowe, a lokalny rynek pracy w Powiecie Miechowskim

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry