godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Małopolscy Terytorialsi złożą przysięgę w Miechowie

Małopolscy Terytorialsi złożą przysięgę w Miechowie

19 Września 2023
Małopolscy Terytorialsi złożą przysięgę w Miechowie

W sobotę 23 września 2023 r. o godzinie 12:00 na boisku przy LO im. T. Kościuszki, odbędzie się uroczysta przysięga wojskowa żołnierzy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 5 Batalionu Dowodzenia z podkrakowskiej Rząski. Współorganizatorami wydarzenia są: Powiat Miechowski oraz Gmina i Miasto Miechów.

Kandydaci na Małopolskich Terytoriasów przez ostatnie 16 dni brali udział w intensywnym szkoleniu w ramach projektu "Wakacje z 11MBOT". Wśród 116 ochotników jest 40 kobiet. Średnia wieku nowo powołanych wynosi 28 lat. Wśród kandydatów na żołnierzy OT są m.in. pracownicy biurowi, techniczni, mechanicy, kierowcy zawodowi, studenci i nauczyciele.

Region miechowski, w którym odbędzie się przysięga wojskowa, jest silnie powiązany z tradycjami Armii Krajowej dziedziczonymi przez 11 Małopolską Brygadę OT.

Przysięga wojskowa jest współorganizowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Miechowie oraz Gminą i Miastem Miechów. Oprawę muzyczną uroczystości zapewni Orkiestra Wojskowa. Na przybyłych gości w Parku Miejskim zorganizowany zostanie Piknik Wojskowy "SILNA BIAŁO-CZERWONA. DZIĘKUJEMY ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!" a w nim: prezentacja sprzętu i uzbrojenia Jednostek z Garnizonu Kraków oraz tradycyjna wojskowa grochówka, dla najmłodszych wojskowy tor przeszkód.

Przybyłych gości prosimy o parkowanie pojazdów w wyznaczonych miejscach.

Chcesz dołączyć do terytorialsów?

Skorzystaj z pomocy dedykowanego rekrutera z Twojego powiatu: https://www.wojsko-polskie.pl/11bot/krok-po-kroku/

Możesz także złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Nowym Targu i Nowym Sączu) lub poprzez platformę internetową ePUAP. Przysięga terytorialosów w Miechowie - plakatMapka przysięgi 11MBOT w MiechowieOddaj krew na przysiędze terytorialsów w MiechowieWydarzenie towarzyszące przysiędze 11 MBOT

do góry