godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Mianowanie komendantów policji w Miechowie

Mianowanie komendantów policji w Miechowie

19 Maja 2023
Mianowanie komendantów policji w Miechowie

Po 3 miesiącach pełnienia obowiązków, podinspektorowie - Jacek Rosół i Piotr Galicki rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie zostali powołani odpowiednio na Komendanta i I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Miechowie. Uroczyste przekazanie rozkazu mianowania m.in. w obecności komendantów wojewódzkich - nadinsp. Michała Ledziona i insp. Tomasza Drożdżaka, funkcjonariuszy, samorządowców na czele z włodarzami Powiatu Miechowskiego - starostami Jackiem Kobyłką, Pawłem Osikowskim i Przewodniczącym Rady Krzysztofem Świerczkiem, odbyło się w czwartek 18 maja.

Gratulacje dla powołanych komendantów złożył komendant wojewódzki - nadinsp. Michał Ledzion. Podkreślał, iż rolą nowego komendanta i I zastępcy będzie zapewnienie porządku i ładu prawnego na terenie Powiatu Miechowskiego, co pozwoli mieszkańcom i osobom odwiedzającym ten teren, czuć się bezpiecznie. Komendant wojewódzki stwierdził ponadto, iż w jego przekonaniu, wybór wspominanych oficerów na szefów powiatowej policji jest trafny, bowiem są oni doświadczonymi funkcjonariuszami. Są oni kontynuatorami misji małopolskiej policji - chronić i pomagać. To osoby merytoryczne, których przetarte szlaki służbowe świadczą o tym, że są predestynowane do pełnienia tych odpowiedzialnych funkcji. Życząc powodzenia w służbie, komendant Ledzion wspomniał o znaczeniu atmosfery panującej w komendzie, bowiem wpływa ona znacząco na całokształt funkcjonowania jednostki.

Radości z mianowania nowych komendantów, którzy w przeciągu trzech ostatnich miesięcy dali się już poznać jako dobrzy organizatorzy, wsłuchujący się w problemy mieszkańców Miechowszczyzny, nie krył Starosta Miechowski Jacek Kobyłka. Starosta życzył nowym komendantom owocnej współpracy i pomyślności w służbie

- Od 9 lutego 2023 r., przejmując pełnienie obowiązków komendanta, od pierwszej chwili rozpocząłem realizację postawionych wówczas celów, współpracy z podwładnymi we wzajemnej życzliwości i poszanowania w codziennym współdziałaniu oraz stawianie na dobro policjanta na I miejscu w realizowanych działaniach - podsumował nowo mianowany komendant podinsp. Jacek Rosół. Nowy szef miechowskiej policji prosił włodarzy samorządów o dalszą owocną współpracę. Pokładał także na dzieję na dobrą współpracę z prokuraturą i sądem, strażą pożarną i wszelkimi podmiotami, odpowiedzialnymi za sprawowanie pieczy nad porządkiem publicznym na ziemi miechowskiej.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry