godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Miechowski „Ekonomik” zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Rolniczym i żegna absolwentów/Miechowski Ekonomik zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Rolniczym i żegna absolwentów

Miechowski „Ekonomik” zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Rolniczym i żegna absolwentów

5 Maja 2022
Miechowski „Ekonomik” zacieśnia współpracę z Uniwersytetem Rolniczym i żegna absolwentów

W środę 4 maja rozpoczęły się tegoroczne egzaminy maturalne. Przed najważniejszym sprawdzianem u progu dorosłości, w piątek 29 kwietnia absolwentów Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie pożegnała społeczność szkolna, dyrekcja, kadra oraz Zarząd Powiatu - Starosta Jacek Kobyłka, Piotr Grządziel i Rafał Pawlik. Przysłowiowego „połamania piór”, oprócz gospodarza Powiatu życzyła dyr. Marzena Samborska i dr hab. inż. Leszek Książek, dziekan Wydziału Inżynierii, Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, którzy podczas uroczystości podpisali umowę o współpracy szkolno-uczelnianej.

Uroczystej akademii towarzyszyły występy artystyczne, zainaugurowane polonezem przez Szkolny Zespół Tańca „Miechowianie”. Padło wiele słów gratulacji, życzeń i podziękowań, ze strony młodzieży, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, włodarzy powiatu. Dyrektor Marzena Samborska dziękowała zespołowi kierowniczemu szkoły, nauczycielom, a szczególnie wychowawcom maturzystów - Beacie Szarek, Małgorzacie Perczyńskiej, Marii Tyrała, Ewie Skrzyniarz, Annie Szymkiewicz. Podziękowania skierowane były również do młodzieży aktywnie działającej na rzecz rozwoju szkoły, samorządu uczniowskiego, członków Zespołu „Miechowianie” i Zespołu Tańca Nowoczesnego, uczniom z pocztu sztandarowego.

Starosta Jacek Kobyłka pogratulował młodzieży wspaniałego sukcesu, jakim jest ukończenie szkoły. Życzył pomyślnych, jak najlepiej zdanych egzaminów maturalnych, które będą przepustką do dalszej edukacji. Dziękował dyrektor oraz kadrze kierowniczej i pedagogicznej za wytężoną i trudną pracę, szczególnie w ostatnich dwóch latach pandemii.

- Jak świat będzie wyglądał w kolejnych latach i dekadach, zależy od Was - podkreślał dziekan UR, dr hab. inż. Leszek Książek zwracając się do absolwentów ZS Nr 1. Z wyzwaniami na ten czas, z jakimi będzie się trzeba zmierzyć, to według niego - poszerzanie się miast, kurczenie obszarów rolniczych, gospodarka wodą, dostęp do energii. Wybierając Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, będziecie mieli wpływ na to, jak ten świat będzie wyglądał - zachęcał młodzież „Ekonomika”.

Absolwenci „Ekonomika”, ci z najlepszą średnią ocen oraz zaangażowani w życie i promocję szkoły, otrzymali od dyr. Marzeny Samborskiej i Starosty Jacka Kobyłki upominki oraz dyplomy.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry