godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Mimo spadku zachorowań, liczba pacjentów „covidowych” wciąż znaczna

Mimo spadku zachorowań, liczba pacjentów „covidowych” wciąż znaczna

19 Kwietnia 2021
Mimo spadku zachorowań, liczba pacjentów „covidowych” wciąż znaczna

Choć z dzisiejszych (19 kwietnia) „covidowych” statystyk wynika, iż liczba nowych zakażeń koronawirusem w Polsce (7 283), jak również w naszym województwie (671) i samym Powiecie Miechowskim (5), spada, to póki co nie widać odwrotu pandemii, bynajmniej z punktu widzenia służby zdrowia.

Co prawda liczba pacjentów pod respiratorem na intensywnej terapii zmniejszyła się do 7 (3 mniej niż przed weekendem), ale liczba ogólna pacjentów „covidowych” na poniedziałek 19 kwietnia jest nadal bardzo wysoka i wynosi 76, z czego 10 na OIOM-ie. Tylko w miniony weekend w Szpitalu św. Anny w Miechowie zużyto ponad 4 tony tlenu.

Wcześniejsze strategiczne i wyprzedzające działania decyzyjno-inwestycyjne władz Powiatu Miechowskiego i szpitala, wsparte przez dodatkowe fundusze wojewódzkie, rządowe i samorządowe spowodowały, że miechowska lecznica jest odpowiednio przygotowana do walki z pandemią. Przypomnijmy, iż samorząd naszego powiatu przeznaczył ponad 285 tys. zł na urządzenia do wysokoprzepływowej tlenoterapii i kardiomonitory, ponad 65 tys. zł na środki ochrony osobistej oraz ponad 25 tys. zł na kamerę do pomiaru temperatury ciała. Wydatnie miechowską lecznicę wsparł także Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej wyasygnował 1 mln 175 tys. zł. Do tego prawie 900 tys. zł dołożył Wojewoda Małopolski - 544 tys. zł na środki ochrony osobistej i sprzęt oraz 350 tys. zł na modernizację gazów medycznych.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry