godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Na „Dychę” pobiegli dla miechowskiego Hospicjum

Na „Dychę” pobiegli dla miechowskiego Hospicjum

5 Października 2020
Na „Dychę” pobiegli dla miechowskiego Hospicjum

100 osób w stanęło na starcie niedzielnego (4 października) miechowskiego biegu „Charytatywna Dycha”. Temu wydarzeniu, które zgromadziło wiele pokoleń miłośników biegania i aktywnego tryby życia, przyświecał szczytny cel jakim jest wsparcie Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej. Fundatorami nagród pieniężnych i pucharów dla najlepszych były samorządy - Powiatu Miechowskiego oraz Urzędu Gminy i Miasta Miechów.

Warunkiem uczestnictwa w „Dysze” była dobrowolna wpłata na konto Hospicjum, 50 zł i więcej. Bieg wystartował spod Szkoły Podstawowej Nr 1 i wiódł 10-kilometrową ścieżką rowerową do lasu Chodówki i z powrotem do boiska Liceum Ogólnokształcącego, gdzie zlokalizowana została meta.

Najlepsi z rąk wicestarosty miechowskiego Pawła Osikowskiego i wiceburmistrza Andrzeja Banaśkiewicza otrzymali puchary i bony na zakup sprzętu sportowego. A byli to: Daniel Kowal przed Grzegorzem Czarneckim i Piotrem Tkaczewskim. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Katarzyna Grzyb przed Anną Brzezińską i Moniką Kornobis. Były również puchary dla poszczególnych kategorii wiekowych, a dla wszystkich dyplomy, wejściówki na krytą pływalnię w Miechowie i medale. Jednak nie wynik tego dnia był najważniejszy, ale znakomita atmosfera, przepełniona duchem sportowym i chęcią wspomożenia miechowskiego Hospicjum.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry