godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Narodowe Czytanie z udziałem przedstawicieli Powiatu Miechowskiego

Narodowe Czytanie z udziałem przedstawicieli Powiatu Miechowskiego

10 Września 2020
Narodowe Czytanie z udziałem przedstawicieli Powiatu Miechowskiego

„Balladyna” Juliusza Słowackiego jest lekturą IX już odsłony Narodowego Czytania, któremu patronuje Prezydent RP Andrzej Duda. W akcję, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie, włączyli się przedstawiciele Powiatu Miechowskiego.

Dyrektor kozłowskiej książnicy Bożena Tabor do czytania fragmentów dramatu naszego narodowego wieszcza, oprócz lokalnych samorządowców i młodzieży, zaprosiła: starostów Powiatu Miechowskiego - Jacka Kobyłkę i Pawła Osikowskiego, członka Zarządu Powiatu Rafała Pawlika, przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Świerczka oraz pracowników Starostwa - sekretarz Marię Sztuk i skarbnik Teresę Florek.

Niestety Narodowe Czytanie 2020 z racji pandemii nie mogło się odbyć na żywo. Czytanie fragmentów „Balladyny” przez reprezentantów naszego powiatu zostało uwiecznione na nagraniach filmowych, które można obejrzeć pod adresem internetowym - kliknij.

Dyrektor Bożena Tabor wszystkim serdecznie dziękuje za pięknie przeczytane fragmenty Balladyny” i promowanie literatury polskiej w tak ważnym i trudnym okresie dla Polaków.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry