godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej, kolejna odsłona w niedzielę 10 listopada w Grzymałowie/Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej, kolejna odsłona 10 listopada w Grzymałowie

Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej, kolejna odsłona w niedzielę 10 listopada w Grzymałowie

4 Listopada 2019
Noce i Dnie Ziemi Miechowskiej, kolejna odsłona w niedzielę 10 listopada w Grzymałowie

Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Marta i Ireneusz Trybulcowie zapraszają w niedzielę 10 listopada o godz. 17.00 do Dworu w Jabłoniowym Sadzie w Grzymałowie na spotkanie z cyklu NOCE I DNIE ZIEMI MIECHOWSKIEJ. Będzie ono poświęcone pisarce i publicystce ZOFII STAROWIEYSKIEJ-MORSTINOWEJ, która w okresie międzywojennym mieszkała w dworze w Święcicach, a po wojnie przebywała w Krakowie, gdzie związana była z miesięcznikiem „Znak” (członek redakcji) oraz „Tygodnikiem Powszechnym”. W Święcicach napisała ona trzy pierwsze swoje książki: Róże pod śniegiem (opowiadania), Kamień i woda oraz Twoje i moje dzieciństwo dedykowane swemu synkowi Andrzejowi, który się tam urodził.

W listopadową niedzielę fragmenty owych książek, szczególnie te odnoszące się do ziemi miechowskiej, będzie czytał znany aktor OLGIERD ŁUKASZEWICZ. Wieczór dopełni koncert: zagra młodziutka, 11-letnia wiolonczelistka polsko-meksykańska, ANNA IZABELA KOMUSIŃSKI DE ALBA.

Wstęp wolny.
Zapraszamy.

do góry