godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Opowieści o miodzie w SOSW Zagorzyce

Opowieści o miodzie w SOSW Zagorzyce

3 Października 2022
Opowieści o miodzie w SOSW Zagorzyce

27 września w SOSW Zagorzyce odbyła się niezwykła lekcja pokazowa. Do placówki przybyli przedstawiciele Powiatowego Koła Pszczelarzy w Miechowie, którzy pięknie opowiadali o pszczołach.

Okazało się, że te małe owady są niezwykle pożyteczne. Zawdzięczamy im wytworzenie tak wielu cennych produktów, które mają zastosowanie w lekarstwach, kosmetykach i spożywanych przez nas posiłkach. O ich zwyczajach, hierarchii i zasadach prowadzenia pasieki, opowiadali: Jerzy Franczyk - prezes Powiatowego Koła Pszczelarzy oraz Leonard Mazur, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Miechowie i Zdzisław Gajos.

Przy okazji prelekcji uczniowie mieli okazję odbyć warsztaty związane z samodzielnym wyrobem świecy z wosku pszczelego, jak również przymierzyć odzież ochronną, zobaczyć i poznać konstrukcję poszczególnych elementów ula i oczywiście skosztować doskonałych miodów. Goście przekazali do Zagorzyc unikatowe rzeźby wykonane z wosku pszczelego, które wykorzystane zostaną do udekorowania szopki.

To spotkanie przybliżyło podopiecznym tyle wiedzy i doświadczeń praktycznych, że nikt nie zauważył, iż trwało ono ponad 1,5 godziny. SOSW Zagorzyce dziękuje gościom i zaprasza na ich stronę www. Spotkanie było możliwe dzięki środkom pozyskanym w ramach grantu finansowanego przez Powiat Miechowski.

/SOSW Zagorzyce/

do góry