Otwarcie filii biblioteki w Zagorzycach


24.09.2025

W środę 24 września w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jaksy herbu "Gryf" w Zagorzycach uroczyście otwarto filię Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie.

W wydarzeniu Powiat Miechowski reprezentowali: Wicestarosta Miechowski - Jerzy Pułka, Członkowie Zarządu - Piotr Grządziel i Patryk Natkaniec oraz Radne Rady Powiatu - Ewa Danioł oraz Sylwia Suchecka.

Powiat Miechowski sfinansował utworzenie nowej filii, dzięki czemu mieszkańcy Zagorzyc i okolic zyskali łatwy dostęp do literatury, edukacji i kultury. Placówka będzie miejscem nie tylko dla czytelników, ale także dla organizacji spotkań edukacyjnych, warsztatów i wydarzeń kulturalnych dla lokalnej społeczności.

Piotr Włodarczyk