godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Patriotyczne Święto i ślubowanie klas pierwszych miechowskiego „Ekonomika”

Patriotyczne Święto i ślubowanie klas pierwszych miechowskiego „Ekonomika”

13 Listopada 2022
Patriotyczne Święto i ślubowanie klas pierwszych miechowskiego „Ekonomika”

W podniosłym tonie patriotycznym, w czwartek 10 listopada Zespół Szkół Nr 1 obchodził Narodowe Święto Niepodległości oraz Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie, po której dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście przemaszerowali do szkolnej sali gimnastycznej, gdzie odbyła się część artystyczna.

Po odtańczonym polonezie w wykonaniu Szkolnego Zespołu „Miechowianie, witając przybyłych gości uroczystość zainaugurowała dyr. Marzena Samborska, Wśród nich znaleźli się przedstawiciele władz Powiatu Miechowskiego - Piotr Grządziel z Zarządu Powiatu, Wiceprzewodniczący Rady - Stanisław Krawiec, Sekretarz Maria Sztuk, a także m.in.: reprezentanci Cechu Rzemiosł Różnych - Jerzy Borowski, Krzysztof Wachacki, Piotr Wilk, Joanna Masłowska, prezes PSS Społem - Jerzy Filus, dyr. LO w Miechowie - Krzysztof Gajos, dyr. MCK w Miechowie - Monika Gazy, dyr. Bursy Szkolnej w Miechowie - Edyta Król, emerytowani oraz obecni nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice uczniów na czele z Małgorzatą Konieczna i Wojciechem Musiałem z Rady Rodziców.

- 11 listopada to ważna data w historii Polski i każdego z nas. Po wielu latach Polska odzyskała niepodległość. Niech pamięć o Polakach, którzy oddali życie za wolną i niepodległą Polskę będzie głęboko zapisana w naszych sercach i umysłach. Jestem przekonana, że ta uroczystość poszerzy naszą wiedzę na temat przeszłości naszej Ojczyzny i przyczyni się do jeszcze lepszej troski o wolną Polskę, która wymaga naszego stałego zaangażowania i oddania - podkreślała dyr. Marzena Samborska przypominając do tego, iż istnieje tzw. patriotyzm dnia codziennego i sytuacji nadzwyczajnych. Jest też miłość do Ojczyzny czasu pokoju i czasu wojny i oby ten pierwszy był naszym zadaniem i wszystkich pokoleń po nas.

Zwracając się do pierwszoklasistów, dyr. Samborska wspomniała, iż wybrali szkołę z ponad 80-letnią tradycją, w której młodzi ludzie mają szansę rozwijać swoje skrzydła i pokonywać swoje słabości. -Wierzę, że ta szkoła, otwarta na potrzeby każdego ucznia, stale uatrakcyjniająca swoje kierunki kształcenia, da szansę rozwoju każdego z uczniów i odpowie na wiele zadawanych pytań.

O niepodległości, która nie jest nam zadana na zawsze, tylko trzeba ją stale pilnować, pielęgnować i o nią zabiegać mówił Wiceprzewodniczący Rady Powiatu - Stanisław Krawiec. Zapewniał, iż Powiat Miechowski nieustannie zabiega na wielu polach, by poziom nauczania w szkołach, których jest organem prowadzący, był na najwyższym poziomie. Życzył pierwszoklasistom powodzenia i ukończenia szkoły z jak najlepszymi wynikami.

- Jestem przekonany, że czas spędzony w tej szkole, cieszącej się dobrą opinią w środowisku, nie będzie czasem straconym, a każdy dzień będzie interesującą podróżą po świecie wiedzy - mówił Piotr Grządziel z Zarządu Powiatu, życząc uczniom klas pierwszych sukcesów, powodzenia, wiele radości, entuzjazmu i determinacji w zdobywaniu wiedzy, moc uśmiechu oraz wzajemnej życzliwości. - Niech ta szkoła będzie dla Was przyjaznym miejscem, skarbnicą wiedzy, kuźnią talentów, a przede wszystkim źródłem inspiracji i kreatywności, w myśl sentencji: „Wiedzę możemy zdobyć od innych, ale mądrości musimy się nauczyć sami. Do życzeń i gratulacji dołączyła Sekretarz Maria Sztuk.

Z okazji Święta Szkoły i ślubowania pierwszoklasistów, życzenia i gratulacje dla dyrekcji i nauczycieli złożyli rodzice pierwszoklasistów oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Po ślubowaniu przyszedł czas na część artystyczną w wykonaniu uczniów „Ekonomika”, którzy przedstawili widowisko pt. „Gdy myślę Ojczyzna”. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs wiedzy o szkole pn. „Ekonomik dawniej i dziś”. Laureatami trzech pierwszych miejsc zostali:

  • III - Anna Małpa
  • II - Gabriela Młyńska,
  • I - Aleksandra Podyma.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry