godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Pierwsza sesja Rady Powiatu Miechowskiego kadencji 2024-2029. Nowy starosta, zarząd i prezydium

Pierwsza sesja Rady Powiatu Miechowskiego kadencji 2024-2029. Nowy starosta, zarząd i prezydium

7 Maja 2024
Pierwsza sesja Rady Powiatu Miechowskiego kadencji 2024-2029. Nowy starosta, zarząd i prezydium

We wtorek 7 maja 2024 roku odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu nowej kadencji 2024-2029, na której po zaprzysiężeniu radni wybrali prezydium i zarząd. Przed przystąpieniem do procedowania, już poprzedni starosta Jacek Kobyłka i Przewodniczący Rady Krzysztof Świerczek wręczyli podziękowania za pracę i zaangażowanie dla byłej już sekretarz powiatu - Marii Sztuk, która pracowała w starostwie od początków jego istnienia.

Pierwsze posiedzenie zasadniczo zaczęło się od wręczenia zaświadczeń o wyborze dla nowych radnych z rąk przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej - Marii Sztuk oraz od złożenia ślubowania. Rotę ślubowania, zgodnie z tradycją, odczytał najmłodszy z nowo wybranych radnych - Patryk Natkaniec.

W skład 17-osobowej Rady Powiatu kadencji 2024-2029 weszli (kolejno alfabetycznie):

 1. Jan Biesaga,
 2. Ewa Danioł,
 3. Anna Dróżdż,
 4. Beata Gajos,
 5. Ignacy Grabowski,
 6. Piotr Grządziel,
 7. Jacek Kobyłka,
 8. Adam Motyka,
 9. Patryk Natkaniec,
 10. Paweł Osikowski,
 11. Jacek Podsiadło,
 12. Jerzy Pułka,
 13. Regina Siudak,
 14. Sylwia Suchecka,
 15. Krzysztof Świerczek,
 16. Artur Zwoźniak,
 17. Jan Żebrak.

W kolejnych punktach sesji dokonano wyboru kolejno: prezydium, starostów i członków zarządu. Na prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała wybrana komisja skrutacyjna w składzie: Sylwia Suchecka (przewodnicząca), Beata Gajos, Ewa Danioł, Adam Motyka, Jacek Podsiadło.

Przewodniczącym Rady Powiatu został wybrany Jan Biesaga, a wiceprzewodniczącymi - Anna Dróżdż i Regina Siudak.

Na starostę Powiatu Miechowskiego jednogłośnie wybrano Krzysztofa Świerczka, a na wicestarostę - Jerzego Pułkę. Skład Zarządu Powiatu dopełnili: Jan Żebrak, Piotr Grządziel i Patryk Natkaniec.

Dziękując za zaufanie, nowy włodarz Powiatu Miechowskiego deklarował, iż z Zarządem będzie się starał jak najlepiej realizować cele i zadania powiatu. Zapowiedział, iż już na kolejnej sesji przybliży założenia programowe i strategię na zainaugurowaną kadencję. Krzysztof Świerczek złożył także podziękowania pod adresem poprzedniego zarządu za 5 lat sprawowania funkcji i zgodną współpracę.

Na zakończenie pierwszej sesji kadencji 2024-2029, Przewodniczący Jan Biesaga dziękował prezydium, zarządowi i radnym poprzedniej kadencji. Tym, którzy nie zostali wybrani ponownie do Rady Powiatu Miechowskiego życzył pomyślności, a tym wybranym - zgody. Życzenia złożył także wszystkim wybranym radnym i włodarzom różnych szczebli samorządów, a także tym startującym oraz samym wyborcom, którzy oddali swój ważny i liczący się głos.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

Pierwsza sesja Rady Powiatu Miechowskiego kadencji 2024-2029. Nowy starosta, zarząd i prezydium

do góry