godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Po raz dziesiąty w ZS Nr 2 zmierzyli się z wiedzą historyczną o ziemi miechowskiej

Po raz dziesiąty w ZS Nr 2 zmierzyli się z wiedzą historyczną o ziemi miechowskiej

17 Listopada 2023
Po raz dziesiąty w ZS Nr 2 zmierzyli się z wiedzą historyczną o ziemi miechowskiej

„Ziemia Miechowska w Walce o Wolność”, to międzyszkolny konkurs wiedzy historycznej organizowany przez Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, którego już X edycja odbyła się 16 listopada 2023 r. Zmagania pod patronatem Starosty Miechowskiego okraszone były patriotyczną częścią artystyczną. Puchary i nagrody wręczali członkowie Zarządu Powiatu - Wicestarosta Paweł Osikowski i Piotr Grządziel.

Harcerze i uczniowie ZS Nr 2 wspomnieli m.in. o 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i poprzez swój występ zaakcentowali upamiętnienie oraz pielęgnowanie heroicznych, wolnościowych postaw walczących na ziemi miechowskiej.

Wicestarosta Paweł Osikowski pogratulował dyrekcji i gronu pedagogicznemu „Mechanika” organizacji konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Powiatu Miechowskiego. W kontekście walki o wolność i znanego powiedzenia, iż nie jest ona nam dana na zawsze, wspomniał, iż w XXI wieku wciąż musimy o nią zabiegać, zwłaszcza że tuż za wschodnią granicą toczy się tragiczna wojna. Wicestarosta podkreślał, iż jednym z gwarantów pokoju jest demokracja

Do gratulacji dla organizatorów dołączył Piotr Grządziel z Zarządu Powiatu: - Pamięć o przeszłości jest źródłem wartości, a także poczuciem tożsamości narodowej. Dzisiejszy konkurs jest właśnie taką inicjatywą, która wzmacnia i buduje nasze poczucie tożsamości narodowej i wpływa na kształtowanie postaw patriotycznych, prospołecznych, aktywizuje młodzież do utrwalania pamięci o przeszłości - mówił.

Po części artystycznej i przemówieniach, przyszedł czas na wręczenie nagród dla laureatów konkursu. W kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajął Andrzej Madejski (LO Miechów), przed Kacprem Nowakiem (ZS Nr 2 Miechów) i Jakubem Krupą (ZS Nr 1 Miechów). Wyróżniono: Filipa Mazura, Mateusza Bałę (ZS Nr 2), Bartłomieja Gądka, Wiktorię Duniec (ZS Nr 1), Zuzannę Wilk, Oliwię Adamek (LO).

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Emilia Zagajewska ze Szkoły Podstawowej w Pojałowicach. Na II miejscu uplasował się Michał Włodarczyk (SP Nr 2 w Miechowie), a na III - Magdalena Dulewska (SP w Dziaduszycach). Wyróżnienia otrzymali: Piotr Jaros, Natalia Gwiazda (SP Kozłów), Julia Ignatowicz, Jacek Pogoń (SP Nr 2 Miechów), Robert Owczarek, Monika Czekaj (SP Dziaduszyce), Szymon Zaganiacz (SP Pojałowice).

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry