godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Podziękowania za pracę dla Naczelnik Wydziału Geodezji

Podziękowania za pracę dla Naczelnik Wydziału Geodezji

30 Kwietnia 2020
Podziękowania za pracę dla Naczelnik Wydziału Geodezji

Małgorzata Pasek, naczelnik Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości Starostwa Powiatowego w Miechowie odchodzi na zasłużoną emeryturę. Geodezją na Miechowszczyźnie kierowała już od 1990 roku, od czasu powstania Urzędu Rejonowego, przekształconego w 1999 roku na mocy reformy administracyjnej w Starostwo Powiatowe.

Przez 30 lat swej pracy Pani Małgorzata, jak podkreśla, spotkała na swej drodze wiele życzliwych osób, zwłaszcza wśród kolegów i koleżanek z pracy. Wiele z tych osób już nie pracuje w Urzędzie. Charakter pracy przez lata się zmienił. Na początku funkcjonowały jedynie rejestry pisane. Dziś cały system jest zinformatyzowany. Wiele z ogromu rozpatrywanych spraw było trudnych, a i sami interesanci bywali czasem problematyczni. Ale jeszcze za czasów pracy w Urzędzie Gminy w Racławicach, Panią Małgorzatę uczono, by zawsze być frontem do ludzi. Strona może nie znać przepisów, ale jak mówi powiatowa geodetka, w miarę możliwości należy interpretować je z korzyścią dla klienta. Ze wzruszeniem stwierdza, że starała się tak postępować przez wszystkie lata swej pracy. - Przepisy są przepisami, ale trzeba być przede wszystkim człowiekiem - mówi.

Małgorzata Pasek przyznaje ze wzruszeniem, iż niełatwo jej pożegnać się z pracą, a zwłaszcza z kadrą, z którą współpracowała. - Są to sami fajni ludzie, których bardzo lubię - stwierdza. W pracy zostawiła sporą cząstkę swego życia i przychodzenie do niej, jak mówi, było przyjemnością. Z tego też powodu nieco obawia się pustki, jaka się wytworzy po odejściu. Nie wyklucza jednak, że popracuje jeszcze w zawodzie, by łagodniej przejść w emerytalną codzienność. Na pytanie, co można życzyć na progu nowego rozdziału życia, Pani Małgorzata stwierdza - zdrowia, szczególnie w tych trudnych czasach...

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry