godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Polityka senioralna w kręgu zainteresowań władz Powiatu Miechowskiego

Polityka senioralna w kręgu zainteresowań władz Powiatu Miechowskiego

15 Grudnia 2020
Polityka senioralna w kręgu zainteresowań władz Powiatu Miechowskiego

14 grudnia w Starostwie Powiatowym w Miechowie gościli przedstawiciele „Głosu Seniora” wydawanego przez Stowarzyszenie „Manko”. Tematem spotkania była polityka senioralna na ziemi miechowskiej.

Redaktor naczelny czasopisma - Łukasz Salwarowski starostom Jackowi Kobyłce, Pawłowi Osikowskiemu oraz przewodniczącemu Rady Powiatu - Krzysztofowi Świerczkowi, przedstawił propozycję wprowadzenia programu powiatowej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora, która uprawniałaby do korzystania ze zniżek dla osób 60+ w partnerskich firmach (sklepach, usługach, uzdrowiskach itp.) na terenie całego kraju. Również rodzime przedsiębiorstwa mogą się włączyć do tego programu. Jak informował naczelny „Głosu Seniora”, już 160 samorządów, w tym 140 gmin w Polsce włączyły się do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Ogólnopolska Karta Seniora pozwala nie tylko na aktywizację osób w jesieni życia, ale też niesie również korzyści dla firm, które pozyskują niedocenianą ekonomicznie rzeszę klientów.

Władze naszego powiatu widzą potrzebę wspierania tej ważnej grupy społecznej Miechowszczyzny i rozważają utworzenie Powiatowej Rady Seniorów, która niejako skupiałaby i koordynowała działania lokalnych klubów seniora i uniwersytetów III wieku. Mogłaby być również ciałem doradczym i wspierającym władze powiatu w działaniach na rzecz osób starszych.

Do współpracy ze stowarzyszeniem i czasopismem oraz do intensyfikacji działań na rzecz seniorów zachęcał Janusz Masłowski, ambasador sportu i zdrowego stylu życia „Głosu Seniora”.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry