godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Porozumienie na rzecz mieszkańców powiatu miechowskiego

Porozumienie na rzecz mieszkańców powiatu miechowskiego

30 Września 2019
Porozumienie na rzecz mieszkańców powiatu miechowskiego

Starostowie Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski oraz włodarze i przedstawiciele gmin powiatu miechowskiego w piątek 27 września 2019 podpisali deklarację współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie w zakresie rozwoju zawodowego Małopolan poprzez realizację projektów WUP - „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa” oraz „Nowy Start w Małopolsce”.

- "Zmalało bezrobocie. Dziś niemalże nie mówimy już o bezrobociu, a raczej mówimy o poszukiwaniach pracowników chętnych do podjęcia pracy" - wspomniał na inaugurację spotkania starosta Jacek Kobyłka. Dlatego wyraził radość, iż WUP wprowadza nowe mechanizmy i kierunki działania, aby maksymalnie wykorzystać potencjał już pracujących albo zachęcić do powrotu tzw. emigrantów zarobkowych.

Michał Kądziołka, wicedyr. WUP w Krakowie podkreślał, iż przyjechał na teren powiatu miechowskiego z wielką ilością pieniędzy dla mieszkańców. - "Od was będzie zależało, na ile mieszkańcy skorzystają z naszej bogatej oferty" - mówił. Liczył, iż to spotkanie na szczeblu powiatowym, a potem kolejne robocze w poszczególnych gminach, przyczynią się do jak najlepszego wykorzystania wspomnianych środków.

Projekty województwa małopolskiego „Kierunek Kariera" i „Kierunek Kariera Zawodowa" to konkretna oferta dla mieszkańców regionu - można otrzymać niemal 7000 zł dofinansowania na szkolenia za pośrednictwem systemu bonów szkoleniowych. Głównym celem projektów jest podnoszenie kompetencji językowych, cyfrowych i zawodowych zgodnie ze wskazaniami przeprowadzonego wspólnie z doradcą zawodowym Bilansu Kariery.

Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy jest projekt „Nowy Start w Małopolsce", w którym oprócz Bilansu Kariery można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

Więcej informacji o projektach WUP na stronie internetowej https://pociagdokariery.pl/

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry