godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Poważna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim

Poważna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim

12 Października 2020
Poważna sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Miechowskim

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Miechowskiego.
Sytuacja epidemiologiczna na Miechowszczyźnie staje się bardzo poważna. Niestety odnotowaliśmy poważne ogniska zakażeń w domach pomocy społecznej, a także w Szpitalu św. Anny w Miechowie. Jak wiemy, również inne jednostki niebędące pod zarządem Powiatu, borykają się z trudną sytuacją epidemiologiczną, w tym Hospicjum im. bł. S. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie.

Jako Starosta Powiatu Miechowskiego apeluję do Szanownych Mieszkańców o zachowanie wszelkich środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących obostrzeń. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych.

Starosta Jacek Kobyłka

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie z 12 października godz.8.00, liczba aktywnych zachorowań w Powiecie Miechowskim wynosi 99. W sumie od początku pandemii zakażonych zostało 187 osób, 87 zostało wyleczonych, a 1 osoba zmarła. Dane aktualizowane są na bieżąco pod adresem internetowym WSSE: https://wsse.krakow.pl/page/category/wsse/komunikaty/koronawirus/koronawirus-informacja-mpwis-o-sytuacji-epidemiologicznej-w-malopolsce/

 do góry