godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Powiat Miechowski remontuje i przekazuje miastu ulice

Powiat Miechowski remontuje i przekazuje miastu ulice

23 Listopada 2022
Powiat Miechowski remontuje i przekazuje miastu ulice

1 stycznia 2023 roku Powiat Miechowski przekazuje samorządowi Gminy i Miasta Miechów ulice w granicach miasta, które dotychczas miały status powiatowych. Są to: Partyzantów, Warszawska, Powstańców, Podzamcze, Piłsudskiego, Sobieskiego-Słowackiego.

Żeby można było przekazać wspomniane drogi, muszą być one w należytym stanie technicznym. Dzięki inwestycjom Powiatu Miechowskiego realizowanym w ostatnich latach, w przeważającej większości, wymienione ulice spełniają te wymogi. Trwają prace remontowe przy dwóch pozostałych odcinkach - ul. Partyzantów i ul. Warszawskiej.

Na ul. Partyzantów na połowie jezdni (do tzw. ronda w Siedliskach) wymieniona została nawierzchnia. Zadanie, które w drodze przetargu wykonywała firma „DUKT” z Nowin kosztuje 306 270 zł. Z kolei przy ul. Warszawskiej (pomiędzy ul. Podzamcze, a Kopernika) realizowana jest naprawa fragmentu chodnika oraz wymiana barier ochronnych. To zadanie wykonuje firma ANT-PA z Miechowa za 139 203 zł.

Przekazanie wymienionych ulic z punktu widzenia Powiatu Miechowskiego ograniczy koszty utrzymania dróg powiatowych, a Gminie i Miastu Miechów pozwoli na pełne zarządzanie i utrzymanie miejskich ulic.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry