godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Pożegnanie maturzystów w szkołach Powiatu Miechowskiego

Pożegnanie maturzystów w szkołach Powiatu Miechowskiego

27 Kwietnia 2026
Pożegnanie maturzystów w szkołach Powiatu Miechowskiego

W piątek 24 kwietnia w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Miechowskiego odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych. Był to wyjątkowy i pełen wzruszeń moment dla młodzieży kończącej jeden z ważniejszych etapów swojej edukacji.

Uroczystości miały miejsce w Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie, Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie. W wydarzeniach Powiat Miechowski reprezentowali: Krzysztof Świerczek - Starosta Miechowski, Jerzy Pułka - Wicestarosta oraz Piotr Grządziel - Członek Zarządu Powiatu.

Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań dla nauczycieli, wychowawców oraz rodziców za wsparcie i trud włożony w edukację młodego pokolenia. Najlepsi uczniowie zostali uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami za osiągnięcia w nauce, działalność społeczną oraz zaangażowanie w życie szkoły.

Przed maturzystami teraz jeden z najważniejszych egzaminów - egzamin dojrzałości. Przedstawiciele władz powiatu życzyli absolwentom powodzenia na maturze oraz sukcesów w dalszej drodze edukacyjnej i zawodowej.

Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych to nie tylko symboliczne pożegnanie ze szkołą, ale także początek nowego etapu w życiu młodych mieszkańców Powiatu Miechowskiego.

Piotr Włodarczyk

do góry