godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Rośnie sala gimnastyczna w Zagorzycach

Rośnie sala gimnastyczna w Zagorzycach

1 Lipca 2022
Rośnie sala gimnastyczna w Zagorzycach

30 czerwca odebrany został I etap budowy sali gimnastycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Zagorzycach. Postępy na budowie oceniali starostowie Powiatu Miechowskiego - Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, w towarzystwie przedstawicieli wykonawcy - Zakładu Remontowo - Budowlanego Zygmunt Murdza, nadzorujących inwestycję oraz dyrektora szkoły Wojciecha Pengiela.

Realizację inwestycji oceniono na niecałe 15%. Widać, iż obiekt „wyrasta” z ziemi. Kończą się roboty ziemne i fundamentowe. Wylane zostały ławy i ściany fundamentowe, które zostały zaizolowane. Komory fundamentów wypełniono materiałem sypkim i zalewane są betonem. Po tym etapie będą już wznoszone mury sali.

Przypomnijmy, iż sala gimnastyczna przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach wybudowana zostanie dzięki dofinansowaniom pozyskanym przez Powiat Miechowski z: Rządowego Funduszu „Polski Ład” w kwocie 4 009 414 zł oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4 180 000 zł. Będzie to obiekt o wymiarach 17x28 m z częścią przeznaczoną do prowadzenia zajęć specjalistycznych, rewalidacyjnych i rekreacyjnych (siłownia/fizjoterapia, sale do gry w ping ponga, gimnastyki korekcyjnej i terapii SI), zaplecza sanitarno-szatniowego oraz łącznika ze szkołą. Budynek będzie wyposażony w przyłącza, instalacje oraz urządzenia sportowe. Wykonanie obejmuje również montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy nie większej niż 32kW.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry