godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Spotkanie Starostów z zarządem Krakowskiego Parku Technologicznego

Spotkanie Starostów z zarządem Krakowskiego Parku Technologicznego

10 Lipca 2024
Spotkanie Starostów z zarządem Krakowskiego Parku Technologicznego

We wtorek 9 lipca w sali konferencyjnej starostwa, Starostowie Powiatu Miechowskiego - Krzysztof Świerczek i Jerzy Pułka spotkali się z nowym zarządem Krakowskiego Parku Technologicznego - prezesem prof. Andrzejem Kuligiem oraz wiceprezesem Jackiem Jankowskim. W spotkaniu uczestniczył także wicedyrektor działu obsługi inwestora Łukasz Blacha.

W trakcie spotkania przedstawione zostały plany oraz kluczowe informacje dotyczące Parku Technologicznego w Książu Wielkim. Zaproszeni Goście zapoznali się również z możliwościami komunikacyjnymi na omawianym terenie. Następnie wraz ze Starostą udali się osobiście zapoznać się z terenami przewidzianymi pod przyszłe inwestycje.
Park Technologiczny to przedsięwzięcie, które jest możliwe dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Całkowita wartość projektu wynosi 35 043 421, 55 zł. Ta inwestycja to szansa rozwoju dla całego powiatu, jak i Gminy i Miasta Książ Wielki. Park Technologiczny to również utworzenie kolejnych miejsc pracy dla mieszkańców Miechowszczyzny.
Dla Starosty Miechowskiego Krzysztofa Świerczka Park Technologiczny to jedna z najbardziej kluczowych strategicznych inwestycji przewidzianych na kadencję 2024-2029. Jak podkreśla, jest to przedsięwzięcie istotne nie tylko dla ziemi miechowskiej, lecz także całej Małopolski, ponieważ inwestorzy znajdą tutaj wyjątkowo duże powierzchnie gruntów i to w tak strategicznym miejscu - przy węźle komunikacyjnym Książ Wielki.

Piotr Włodarczyk

do góry