godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Starosta nagrodził dyrektorów i nauczycieli

Starosta nagrodził dyrektorów i nauczycieli

13 Października 2021
Starosta nagrodził dyrektorów i nauczycieli

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 13 października w starostwie dyrektorzy oraz nauczyciele szkół i placówek oświatowych, których organem prowadzącym jest Powiat Miechowski, otrzymali Nagrodę Starosty Miechowskiego Jacka Kobyłki. We wręczeniu nagród wspomagali - Piotr Grządziel z Zarządu Powiatu oraz Leonard Mazur, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu.

Przed wręczeniem nagród, starosta refleksyjnie podsumował ostatni, trudny, ale i owocny czas dla powiatowej oświaty. Na pierwszy plan wybija się nauka zdalna oraz związane z nią problemy i wyzwania. Włodarz powiatu wyraził nadzieję, iż ten czas jest już za nami, choć informacje związane z pandemią są mocno niepokojące. Przy tej okazji zaapelował o nieustanne przestrzeganie sanitarnych obostrzeń.

Starosta wspomniał również o dokonanych w tym roku zmianach kadrowych na stanowiskach dyrektorów miechowskich szkół ponadpodstawowych - w Zespole Szkół Nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym, zapowiadając przy tym, iż w związku z zapowiadanym odejściem na emeryturę, niebawem nastąpi zmiana dyrektora Bursy Szkolnej w Miechowie. Starosta wyraził przy tym radość, iż ustępujący dyrektorzy nie zaprzestali kształcenia i wychowania młodzieży.

Jacek Kobyłka przypomniał także o zrealizowanych i przyszłych inwestycjach w oświacie. Za nami są m.in. budowy boisk przy ZS Nr 2 w Miechowie i SOSW Zagorzyce, a przed nami - sala gimnastyczna przy SOSW Zagorzyce i tzw. łącznik przy ZS Nr 1 w Miechowie.

Wreszcie starosta mówił również o bardzo dobrych wynikach egzaminów maturalnych, szczególnie w LO (100%) i Zespole Szkół Nr 1, a także z egzaminów zawodowych. Podkreślał, iż Powiat Miechowski nie tylko utrzymuje i inwestuje w sieć drogową. W poprzednim roku nakłady budżetowe na oświatę powiatową wyniosły prawie 34% całego budżetu.

Starosta życzył wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom zdrowia, szczęścia i wytrwałości, aby w dalszym ciągu byli wiodącą siłą w swych szkołach i jednostkach oświatowych.

Nagrodę Starosty Miechowskiego otrzymali:

  • Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie: dyr. Marzena Samborska oraz Marta Rutecka, Agnieszka Krawczyk, Edyta Żurek.
  • Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie: Maria Paschek, Robert Wołowiec, Witold Kopeć.
  • Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Miechowie: Ewa Wesołowska , Adam Kania (w zastępstwie odebrał dyr. Krzysztof Gajos).
  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jaksy herbu Gryf w Zagorzycach: dyr. Wojciech Pengiel, wicedyr. Maria Kluza.
  • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Miechowie: Elżbieta Sławowa.
  • Bursa Szkolna w Miechowie: dyr. Elżbieta Piwowarska.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry