godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Starostowie dożynkowi u starosty miechowskiego

Starostowie dożynkowi u starosty miechowskiego

16 Sierpnia 2023
Starostowie dożynkowi u starosty miechowskiego

Tegoroczne powiatowe święto dożynkowe odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia w Przybysławicach w Gminie Gołcza. W środę 16 sierpnia gospodarz powiatu Jacek Kobyłka gościł starostów dożynkowych - Grzegorza Dudka i Annę Lasota oraz współgospodarza rolniczego święta - Żniwogrania, Wójta Lesława Blachę.

Starostą XXII Dożynek Powiatu Miechowskiego oraz VIII „Gołeckiego Żniwogrania” będzie Grzegorz Dudek z Wysocic. Pan Grzegorz wraz z żoną, córkami, zięciem i dwoma wnukami prowadzi 90-hektarowe gospodarstwo, ukierunkowane na produkcję roślinną - zboża, rzepak, ziemniaki, kapusta. Po tacie i córce jako trzeci z pokolenia Dudków aktywnie działa w jednostce OSP Wysocice, której jest wiceprezesem.

Z kolei starościną dożynkową będzie Anna Lasota z Kozłowa, z gminy będąćej przyszłorocznym współgospodarzem powiatowych dożynek. Na 90 hektarach z mężem uprawia głównie zboża, rzepak, kukurydzę na ziarno. Jest mamą dorosłych już dzieci - syna i córki. Aktywnie działa na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Jest przewodniczącą KGW Kozłów.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry