godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Tanecznym krokiem w Miechowie uczczono 3 Maja

Tanecznym krokiem w Miechowie uczczono 3 Maja

4 Maja 2023
Tanecznym krokiem w Miechowie uczczono 3 Maja

Choć pogoda nie w pełni dopisała podczas powiatowo-miejskich obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, za to dopisała liczba uczestników majowego świętowania. Wiszący do ostatniej chwili w powietrzu deszcz rozgoniły barwne stroje, w które ubrana była młodzież Zespołów Szkół - „Jedynki” i „Dwójki”, która pięknymi tańcami uświetniła uroczystości na miechowskim Rynku. Obchody ubarwiły również okolicznościowe atrybuty biało-czerwone - chorągiewki, flagi i przypinki ufundowane przez Powiat Miechowski.

W intencji Ojczyzny podczas Mszy św. modlił się ks. proboszcz Franciszek Siarek. W homilii ks. Wiesław Duracz odniósł się nie tylko do Konstytucji 3 Maja, która była przełomowym aktem prawnym w historii Polski. Ten dzień to również święto Najświętszej Marii Królowej Polski, dlatego też celebrans wspominał, jak przez wieki Maria patronowała naszemu krajowi.

W oprawie orkiestr dętych ze Sławic i Nasiechowic, prowadzone przez wicedyr. „Ekonomika” Władysława Mastrzykowskiego poczty sztandarowe, samorządowcy, dyrektorzy przedszkoli i szkół, młodzież i dzieci przemaszerowały wkoło Rynku, by po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu złożyć wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Z Orłem”. Delegację Powiatu Miechowskiego reprezentowali: Starostowie Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, Piotr Grządziel z Zarządu Powiatu oraz Przewodniczący Rady Krzysztof Świerczek. Tę część uroczystości zakończyła „Rota”.

Na płycie Rynku z tańcami narodowymi wystąpiła młodzież z miechowskich szkół średnich. Dostojnego poloneza zatańczył Zespół Tańca „Miechowianie” działający w Zespole Szkół Nr 1. Z kolei skocznego krakowiaka oraz układ gimnastyczny z flagami wykonali uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II. Majowe świętowanie zakończyły pieśni i utwory patriotyczne orkiestr z Nasiechowic i Sławic, prowadzone przez kapelmistrza Dariusza Pikora.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

Tanecznym krokiem w Miechowie uczczono 3 Maja

do góry