godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/To co rok temu było w sferze marzeń, dziś stało się faktem… Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS Nr 2

To co rok temu było w sferze marzeń, dziś stało się faktem… Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS Nr 2

1 Września 2020
To co rok temu było w sferze marzeń, dziś stało się faktem… Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS Nr 2

W odmienionych pandemicznych okolicznościach, ale z nadzieją na powrót do normalnej rzeczywistości, uczniowie miechowskich szkół ponadpodstawowych 1 września rozpoczęli rok szkolny 2020/2021.

- Myślę, że mimo licznych obaw, spotykamy się dzisiaj w szkole chętnie i w radosnej atmosferze - mówiła Maria Paschek, dyr. Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II witając uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Zwracając się do pierwszoklasistów zapewniała, iż otrzymają wszelkie wsparcie w aklimatyzacji. Dyrektor uczulała, iż ze względu na Covid-19, nauka i praca w najbliższych miesiącach odbywać się będzie w podwyższonych warunkach sanitarnych. Wyraziła nadzieję, że będzie się to odbywać we wzajemnej odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych wokół. Zapewniała, iż dyrekcja, nauczyciele i pracownicy dołożą wszelkich starań, by zapewnić maksymalnie bezpieczne warunki.
- Miejmy szacunek do siebie, chrońmy się nawzajem, stosujmy przyjęte w szkole procedury ochronne - apelowała.

Zachęcając do rozejrzenia się wokół, dyr. Maria Paschek wspomniała o inwestycjach, które odmieniły oblicze szkoły - nowe boisko sportowe, parking, kotłownia gazowa warsztatów szkolnych oraz daleko zaawansowane prace remontowe w pracowniach ćwiczeń praktycznych. Za te wszystkie działania dziękowała Przewodniczącemu Krzysztofowi Świerczkowi, Zarządowi i Radzie Powiatu Miechowskiego.

- To co rok temu było w sferze marzeń, dziś stało się faktem - przyznał przewodniczący Krzysztof Świerczek odnosząc się do wspomnianych przedsięwzięć. Przewodniczący w imieniu organu prowadzącego życzył wszystkim, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów i przynosił wiele satysfakcji. Życzył także, żeby ten rok był bezpieczny, aby wszyscy w zdrowiu i w niezmienionym składzie mogli uczęszczać z chęcią do szkoły, aby nic nie przeszkodziło procesowi edukacji.

Piotr Duda, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego przypomniał, iż jego koleżanki i koledzy wracają do szkoły po dłuższej przerwie, spowodowanej koniecznością prowadzenia nauki zdalnej od marca do czerwca br. oraz wakacjami.
- Jaki będzie ten rok? W największej mierze zależy to od nas, od naszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku jakim jest szkoła
- mówił.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry