godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Uczniowie z Gminy Słaboszów zebrali 750 kg odpadów w ramach akcji Sprzątanie Świata

Uczniowie z Gminy Słaboszów zebrali 750 kg odpadów w ramach akcji Sprzątanie Świata

22 Września 2021
Uczniowie z Gminy Słaboszów zebrali 750 kg odpadów w ramach akcji Sprzątanie Świata

W poniedziałek 20 września uczniowie szkół podstawowych z Gminy Słaboszów w Dziaduszycach oraz Janowicach opuścili swe szkolne ławy, by uporządkować nieco swe otoczenie w ramach 28. akcji Sprzątanie Świata, której tym razem przyświecało motto „Myślę, więc nie śmiecę!”

W porządkowanie lokalnych chodników, rowów i zakątków publicznych, aktywnie włączył się Wicestarosta Powiatu Miechowskiego - Paweł Osikowski, któremu towarzyszyli pracownicy Starostwa odpowiedzialni m.in. za ochronę środowiska - Joanna Struzik, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Rynku Pracy oraz Marzena Wiejak, powiatowy EkoDoradca.

Poinstruowani przez EkoDoradcę o sposobie zbierania i segregacji odpadów oraz zachęceni do działania przez wicewójt Agnieszkę Kućmierz, uczniowie wyruszyli w teren, nie zważając na panujące już jesienne warunki pogodowe. Okazało się, iż młodzież miała pełne ręce roboty, o czym świadczyły zebrane worki śmieci.

Akcję koordynowały - Anna Antolska i Joanna Kordyś, a włączyli się w nią dodatkowo: MPGO Kraków wraz z członkiem Zarządu firmy - Katarzyną Matusik-Lipiec, radni gminni na czele z przewodniczącym Jerzym Pilawskim, strażacy z PSP i OSP. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie udzielili kilku ważnych zasad dotyczących bezpieczeństwa, a także zaprezentowali dzieciom sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Trudy akcji zrekompensowały uczniom panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzemiędzic, które przygotowały poczęstunek. Były ciasteczka, babeczki, wata cukrowa, kiełbaski z grilla oraz pizza. Akcję zwieńczyło nasadzenie drzewek przez zaproszonych gości, w ramach propagowania ochrony środowiska.

W sumie udało się zebrać 750 kg odpadów, z czego 240 kg stanowiło szkło, a resztę plastik.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

 

do góry