godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/W Zagorzycach poświęcili nowy samochód

W Zagorzycach poświęcili nowy samochód

25 Maja 2021
W Zagorzycach poświęcili nowy samochód

Po pół roku użytkowania, przejechaniu prawie 15 tys. km, po rozluźnieniu obostrzeń związanych z pandemią, 24 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach uroczyście poświęcono pojazd zakupiony ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatu Miechowskiego.

Mszę św. i poświęcenia pojazdu dokonał wyjątkowy gość pochodzący z Zagorzyc - ojciec Anastazy, rodzony brat Marcina Popiela, kierowcy użytkującego auto służące na co dzień podopiecznym Ośrodka. Za odprawione nabożeństwo, udzielenie sakramentu spowiedzi i wszelką posługę oraz wsparcie, dziękował duchownemu dyr. Wojciech Pengiel. Podkreślał, iż ten pojazd jest ważny dla jego placówki, bowiem daje bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Przytaczając przysłowie „bez Boga ani do proga”, Starosta Miechowski Jacek Kobyłka podkreślał, iż wszystko co ważne w życiu człowieka, powinno zaczynać się wraz z Bogiem, również korzystanie z nowego samochodu. Starosta wyraził nadzieję, iż w dobie pandemii będącej w odwrocie, nowe auto będzie służyło uczniom z Zagorzyc nie tylko w codziennych dojazdach, ale też w rozmaitych wycieczkach i spotkaniach.

Gospodarz ziemi miechowskiej zapowiedział, iż władze Powiatu Powiatu czynią intensywne starania w celu spięcia pełnego budżetu na budowę sali gimnastycznej przy Szkolnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach. Już po wakacjach, teren wokół placówki może być jednym wielkim placem budowy, a za 2 lata obiekt może już służyć wychowankom placówki.

Poświęcone auto - Ford Transit - kosztowało w sumie 148 700 zł. Środki na jego zakup stanowiło dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pozyskane w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III - likwidacja barier transportowych”. Pozostałą kwotę tj. 68 700 zł dołożył Powiat Miechowski.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry