godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Walka z narkotykami, więcej patroli, uzupełnienie kadr - priorytetami działań nowego komendanta KPP Miechów

Walka z narkotykami, więcej patroli, uzupełnienie kadr - priorytetami działań nowego komendanta KPP Miechów

17 Lutego 2023
Walka z narkotykami, więcej patroli, uzupełnienie kadr - priorytetami działań nowego komendanta KPP Miechów

W czwartkowym posiedzeniu Zarządu Powiatu Miechowskiego 16 lutego uczestniczyli powiatowi komendanci służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców. Obok mł. bryg. Michała Majdy kierującego Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, zasiadł podinsp. Jacek Rosół, który od tygodnia stoi na czele Komendy Powiatowej Policji. Priorytetami działania nowego komendanta, jak zapewniał, ma być szeroko pojęta profilaktyka, zwiększenie liczby patroli na ulicach oraz walka z przestępczością narkotykową.

- Ma być bezpiecznie - podkreślał stanowczo nowy komendant. Zapewniał jednak, iż nie jest nastawiony na bicie rekordów w statystykach pod względem liczby „wlepionych” mandatów, lecz w sytuacjach ewidentnego łamania prawa, nie będzie taryfy ulgowej. Zapewniał, iż chce nałożyć nacisk na zwalczanie narkotyków oraz na dotarcie do młodzieży, by ta miała świadomość, jakie są konsekwencje nie tylko zażywania, ale posiadania choć znikomej ilości szkodliwych substancji psychoaktywnych. Ponadto komendant Rosół chce wprowadzić więcej patroli, interesować się ludźmi, wzmacniać gminne posterunki mieszczące się w Charsznicy, Książu Wielkim i Racławicach. Będzie również promował tzw. internetową Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zapewnia ona mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mogą oni łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne.

Na starcie swej służby w Powiecie Miechowskim nowy komendant KPP natrafił na problemy kadrowe. Do dyspozycji ma 92 funkcjonariuszy i aż 9 wakatów. Dlatego też podinsp. Jacek Rosół chce jak najszybciej ściągnąć do miechowskiej komendy nowych policjantów, nie tylko tych, którzy dopiero co obrali tę drogę ścieżki zawodowej, ale i doświadczonych funkcjonariuszy.

Zarząd Powiatu Miechowskiego - Wojciech Domagała, Rafał Pawlik i Piotr Grządziel wraz ze starostami Jackiem Kobyłką i Pawłem Osikowskim życząc powodzenia na starcie służby na Miechowszczyźnie, wręczyli nowemu komendantowi pakiet promocyjny z publikacjami opisującymi największe walory historyczne, kulturalne i krajobrazowe tej ziemi.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry