godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Wizyta w Rzeszowskim Parku Naukowo-Technologicznym

Wizyta w Rzeszowskim Parku Naukowo-Technologicznym

23 Lipca 2020
Wizyta w Rzeszowskim Parku Naukowo-Technologicznym

Kierownictwo Starostwa Miechowskiego oraz Rady Powiatu wraz z wójtem Książa Wielkiego Markiem Szopą, wizytowali w środę, 22 lipca, Park Naukowo-Technologiczny w Rzeszowie, którego organizatorem jest miejscowe starostwo. Na 84 hektarach wyposażonych w pełną infrastrukturę, co kosztowało blisko 80 mln zł (przy dofinansowaniu z UE na poziomie 75 proc.), funkcjonuje tu już 21 firm zatrudniających ogółem 3 tys. osób. Każde z tych przedsiębiorstw zróżnicowanych branż zapłaciło za hektar gruntu wykupionego na własność średnio po 2 mln zł.

- „To było odważne przedsięwzięcie, ale Rada Powiatu Rzeszowskiego przegłosowała go w roku 2012 jednomyślnie i zgodziła się także na zadłużenie w formie obligacji w wysokości 22 mln zł, aby uzyskać wkład własny do tej wielkiej, prorozwojowej inwestycji. Opłaciła się ona bardzo przede wszystkim naszym mieszkańcom, bo mamy obecnie nadwyżki w budżecie, umożliwiające stałe podnoszenie standardu życia także w gminach oddalonych od Rzeszowa. Dlatego zachęcam moich kolegów samorządowców z Miechowa, by skorzystali z naszych doświadczeń i podążyli podobną drogą” - stwierdził podczas spotkania informacyjnego Józef Jodłowski, Starosta Powiatu Rzeszowskiego.

- „My jesteśmy dopiero na początku tej drogi, którą wy już doszliście do sukcesu. Przykład waszego Parku Naukowo-Technicznego jest bardzo budujący, bo konkretny i niepodważalny. Z pewnością wykorzystamy te doświadczenia” - zapewnił w odpowiedzi starosta Jacek Kobyłka i podziękował za prezentację inwestycji. Gospodarzom spotkania podziękował też przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego Krzysztof Świerczek, zapraszając ich do odwiedzin w naszych stronach. Powołał się tu na historyczne związki Małopolski z Podkarpaciem.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z Krakowa i Krakowskiego Parku Technologicznego. Jak podkreślano, wokół inicjatywy utworzenia przez Starostwo Miechowskie strefy gospodarczej w Gminie Książ Wielki panuje bardzo sprzyjająca atmosfera gdyż ściśle tu współpracują zarówno samorządy, jak i urzędy państwowe oraz instytucje doradcze. Wcześniej odwiedzono już parki technologiczne w Bochni oraz w Niepołomicach. - „Teraz przekonaliśmy się, że takie przedsięwzięcie może z dobrym skutkiem zrealizować również nasze Starostwo. Dlatego tym prężniej będziemy kontynuować prowadzące do tego starania” - oświadczyli zgodnie na zakończenie uczestnicy studyjnego wyjazdu do Rzeszowa.

Bogumił Kurylczyk

do góry