godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Zakończenie roku szkolnego w "Ekonomiku"

Zakończenie roku szkolnego w "Ekonomiku"

19 Czerwca 2019
Zakończenie roku szkolnego w

Z udziałem przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Świerczka oraz członka Zarządu Piotra Grządziela, w środę 19 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie uroczyście zakończyli rok szkolny 2018/2019.

Zanim młodzież odebrała świadectwa i dyplomy, podziękowała dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w ich edukację. Wyrazy wdzięczności skierowane były także do pracownikom szkoły, którzy dbali o sprawną organizację i estetyczny widok „Ekonomika”.

- "Za nami kolejny rok szkolny. Jesteśmy bogatsi w wiedzę, doświadczenia i umiejętności. Ciężko pracowaliśmy, abyśmy dziś mogli się cieszyć z owoców tej pracy" - mówiła dyr. Marzena Samborska. Podsumowując minione miesiące informowała m.in. o tym, że promocję do następnej klasy, tylko w Technikum, otrzymało 417 uczniów. Dyrektor zwróciła uwagę, iż w tym roku średnia klas, zwłaszcza dwóch klas pierwszych liczących ponad 30 osób, była znacznie wyższa niż w poprzednich latach. 38 uczniów indywidualnie uzyskało średnią ocen powyżej 4,75. Gros pozostałych uplasowało się pomiędzy 4,0-4,75.
- "Wyniki te świadczą o tym, że jesteście młodzieżą ambitną, z czego wraz z nauczycielami i rodzicami jesteśmy bardzo dumni i zadowoleni" - podkreślała Marzena Samborska.

Po wręczeniu wspólnie z dyrektor „Ekonomika” świadectw z wyróżnieniem oraz dyplomów, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek w imieniu samorządu powiatowego dziękował pedagogom za całoroczną pracę, wysiłek, serce, entuzjazm wkładany w pracę z młodzieżą. Tym ostatnim gratulował osiągniętych wyników będących kolejnym etapem przygotowań do kariery zawodowej. Na nadchodzące wakacje Krzysztof Świerczek życzył, by był to czas nie tylko odpoczynku, ale też zwiedzania, odkrywania tajemnic nie tylko przyrody, aby z radością za nieco ponad 2 miesiące pełni zapału i energii rozpocząć kolejny rok szkolny.

Gratulacje i podziękowania gronu pedagogicznemu złożyła także Rada Rodziców - przewodnicząca Małgorzata Konieczna i wiceprzewodnicząca Marzena Banaśkiewicz.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry