godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1324.

Aktualności

 • Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 2 2022-10-13

  Święto Patrona i Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 2

  Artystyczne przesłanie przepełnione ponadczasowymi mądrościami świętego Papieża Polaka oraz życzenia i gratulacje dla nauczycieli szkoły, również emerytowanych, przyświecało świętowaniu Dnia Patrona i Dnia Edukacji Narodowej obchodzonych 12 października w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie z udziałem Starosty Miechowskiego Jacka Kobyłki.

 • Ponad 6 mln dodatkowych rządowych środków dla Powiatu Miechowskiego 2022-10-11

  Ponad 6 mln dodatkowych rządowych środków dla Powiatu Miechowskiego

  W poniedziałek 10 października Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita przekazał ponad 1 mld zł dodatkowych środków z budżetu państwa (płatne w trzech transzach) dla małopolskich samorządów, w tym 6 076 607 zł dla Powiatu Miechowskiego. To efekt przygotowanej przez rząd Premiera Mateusza Morawieckiego nowelizacji ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego

 • Kolejne scalania gruntów w Powiecie Miechowskim 2022-10-10

  Kolejne scalania gruntów w Powiecie Miechowskim

  Umowy na łączną kwotę ponad 28 milionów złotych przekazał marszałek Witold Kozłowski na ręce starosty Powiatu Miechowskiego Jacka Kobyłki. Dokumenty dotyczą pomocy finansowej na realizację projektów scalania gruntów na terenie powiatu. W wydarzeniu uczestniczyli także: radny województwa Mirosław Dróżdż, wicestarosta Paweł Osikowski, skarbnik Powiatu Miechowskiego

 • Kształcenie zawodowe, a lokalny rynek pracy - konferencja w Starostwie Powiatowym w Miechowie 2022-10-07

  Kształcenie zawodowe, a lokalny rynek pracy - konferencja w Starostwie Powiatowym w Miechowie

  Jak skorelować kształcenie zawodowe z lokalnym rynkiem pracy w Powiecie Miechowskim? Nad tym zagadnieniem będą debatować uczestnicy konferencji szkoleniowo-informacyjnej, która odbędzie się w czwartek 27 października w Starostwie Powiatowym w Miechowie.

 • O historii należy pamiętać i wyciągać z niej naukę i wnioski - międzyszkolny konkurs historyczny w ZS Nr 2 2022-10-06

  O historii należy pamiętać i wyciągać z niej naukę i wnioski - międzyszkolny konkurs historyczny w ZS Nr 2

  O tym jak ważna jest pamięć o minionych czasach i wyciąganie z niej nauki i wniosków na przyszłość, zwłaszcza w kontekście wojny w Ukrainie, przekonywał 5 października młodzież Starosta Miechowski Jacek Kobyłka na podsumowaniu IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Ziemia Miechowska w Walce o Wolność”, organizowanym przez Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie pod honorowym patronatem starosty.

 • Nowy naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg 2022-10-04

  Nowy naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg

  Od 1 października 2022 roku nowym naczelnikiem Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Miechowie w drodze awansu wewnętrznego został Roman Wąwoźny. Jego poprzednik Janusz Skóra odszedł z pracy.

 • Koło Miechowa otwarto zamiejscowy Oddział Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego 2022-10-03

  Koło Miechowa otwarto zamiejscowy Oddział Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego

  W poniedziałek 3 października pod Miechowem, przy węźle drogowym „Szczepanowice”, w nowym Obwodzie Utrzymania Drogi Ekspresowej GDDKiA, Minister Andrzej Adamczyk z udziałem m.in. władz Powiatu Miechowskiego oficjalnie zainaugurował działalność otwartego w tym miejscu Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie

 • Kolejna nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w trosce o Szpital św. Anny w Miechowie 2022-10-03

  Kolejna nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w trosce o Szpital św. Anny w Miechowie

  Drugi raz w przeciągu niespełna tygodnia w poniedziałek 3 października na nadzwyczajnej sesji online zebrała się w komplecie Rada Powiatu. Pilnego zwołanie obrad podyktowane było potrzebą zmian w statucie Szpitala św. Anny w Miechowie, polegających na dopisaniu poradni endokrynologicznej oraz pracowni elektrofizjologii.

 • Opowieści o miodzie w SOSW Zagorzyce 2022-10-03

  Opowieści o miodzie w SOSW Zagorzyce

  27 września w SOSW Zagorzyce odbyła się niezwykła lekcja pokazowa. Do placówki przybyli przedstawiciele Powiatowego Koła Pszczelarzy w Miechowie, którzy pięknie opowiadali o pszczoła

 • Powiat Miechowski udzielił pożyczki Szpitalowi św. Anny w Miechowie 2022-09-28

  Powiat Miechowski udzielił pożyczki Szpitalowi św. Anny w Miechowie

  W środę 28 września na sesji nadzwyczajnej online zebrała się Rada Powiatu Miechowskiego. Powodem zwołania sesji w tym trybie była potrzeba dokonania zmian w uchwale budżetowej na 2022 rok oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej, polegających na przyznaniu Szpitalowi św. Anny w Miechowie zwrotnej (do 30 listopada) pożyczki w wysokości 360 tys. zł.

do góry