godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1273.

Aktualności

 • Pieniądze unijne odmieniły kształcenie zawodowe zespołów szkół Powiatu Miechowskiego 2022-06-09

  Pieniądze unijne odmieniły kształcenie zawodowe zespołów szkół Powiatu Miechowskiego

  W latach 2020-2022 powiat miechowski realizował w szkołach ponadpodstawowych kształcących zawodowo projekt pn. „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych Powiatu Miechowskiego na bazie Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego,

 • Młodzież zgłębiła historię związków Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą 2022-06-08

  Młodzież zgłębiła historię związków Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą

  W środę 8 czerwca w starostwie młodzież miechowskich szkół średnich zmierzyła się z wiedzą o związkach Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą. Szóstą już edycję konkursu na szczeblu powiatowym, zorganizowaną przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu, wygrała Julia Dziura z Niepublicznego Liceum ZDZ, przed Ewą Uchto z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki i Moniką Natkaniec z Zespołu Szkół Nr 1.

 • Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o wakacjach i relokacji uchodźców 2022-06-07

  Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego o wakacjach i relokacji uchodźców

  Przygotowanie służb i samorządów do okresu wakacyjnego, towarzyszące temu okresowi zagrożenia oraz relokacja ukraińskich uchodźców, to główne tematy, którymi zajął się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na spotkaniu 7 czerwca w miechowskim starostwie.

 • 30 mln zł z Polskiego Ładu na infrastrukturę drogową tworzonej strefy gospodarczej 2022-05-30

  30 mln zł z Polskiego Ładu na infrastrukturę drogową tworzonej strefy gospodarczej

  Powiat Miechowski otrzymał 30 mln zł z II naboru do Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla Małopolski. To kolejny milowy krok w stronę organizacji strefy gospodarczej. Pieniądze te przeznaczone będą na wykonanie infrastruktury w Parku Technologicznym w Książu Wielkim Promesę z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka w poniedziałek 30 maja w Krzeszowicach odebrali Starosta Miechowski Jacek Kobyłka z

 • Sesja Powiatowa w Dniu Samorządu Terytorialnego z medalem, życzeniami i sprawami drogowymi w tle 2022-05-27

  Sesja Powiatowa w Dniu Samorządu Terytorialnego z medalem, życzeniami i sprawami drogowymi w tle

  Sesja Rady Powiatu 27 maja poświęcona była nie tylko tematom drogowym, zgodnie z przyjętym planem pracy Rady, ale miała też charakter podniosły i uroczysty. Na początku obrad Monika Makulska, prowadząca od lat zawodową rodzinę zastępczą pełniącą funkcję pogotowia rodzinnego, uhonorowana została Medalem „Polonia Minor”. Były też życzenia i gratulacje z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

 • Najlepsze życzenia dla Samorządowców Powiatu Miechowskiego 2022-05-27

  Najlepsze życzenia dla Samorządowców Powiatu Miechowskiego

  27 maja 1990 odbyły się pierwsze wolne wybory samorządowe w Polsce. W 2000 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 27 maja ustanowił Dniem Samorządu Terytorialnego. Od 32 lat kolejne pokolenia kształtują samorządność kraju, w tym również Miechowszczyzny. Od października 2018 roku mamy zaszczyt wspólnie pracować na rzec rozwoju naszego wspólnego dobra jakim jest Powiat Miechowski.

 • Przedsiębiorca z Miechowa przyjazny młodocianym 2022-05-26

  Przedsiębiorca z Miechowa przyjazny młodocianym

  Podczas Małopolskiej Konferencji Publicznych Służb Zatrudnienia doceniony został pracodawca z Miechowa. Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie przeprowadziła kolejną edycję konkursu „Małopolski Pracodawca Przyjazny Pracownikom Młodocianym”.

 • Dzień Rodziny w Zagorzycach 2022-05-25

  Dzień Rodziny w Zagorzycach

  Patriotycznie, artystycznie, pouczająco, konkursowo, zabawowo i pod znakiem wielu atrakcji upłynął Dzień Rodziny zorganizowany w środę 25 maja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zagorzycach. Choć aura nieco spłatała figla zsyłając upragniony deszcz, to nie przeszkodził on w świętowaniu uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom i opiekunom.

 • Miechowska Noc Muzeów z migawkami z PRL-u 2022-05-24

  Miechowska Noc Muzeów z migawkami z PRL-u

  21 maja 2022 r. miała miejsce miechowska odsłona ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja miała znaczenie szczególne. Po dwuletniej, pandemicznej przerwie cieszyła jeszcze większym powodzeniem niż zwykle. Przybyli tłumnie nie tylko spragnieni wrażeń sympatycy Muzeum, ale też osoby, które przybyły tu po raz pierwszy, zachęcone tematyką prezentowaną podczas tego wieczoru.

 • Powiatowy Dzień Strażaka 2022 2022-05-16

  Powiatowy Dzień Strażaka 2022

  Sobotnie popołudnie 14 maja 2022 r. w Miechowie upłynęło pod znakiem Powiatowego Dnia Strażaka. Świętowano nie tak jak zazwyczaj, czyli przy Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej, ale w nowej scenerii zrewitalizowanego Parku Miejskiego. Wręczono medale, awanse, były też gratulacje i życzenia dla strażaków służących na Miechowszczyźnie.

do góry