godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Finisaż wystawy malarstwa Romana Breitenwalda i Jerzego Gawęckiego w Muzeum Ziemi Miechowskiej

Finisaż wystawy malarstwa Romana Breitenwalda i Jerzego Gawęckiego w Muzeum Ziemi Miechowskiej

27 Kwietnia 2022
Finisaż wystawy malarstwa Romana Breitenwalda i Jerzego Gawęckiego w Muzeum Ziemi Miechowskiej

W sobotę 23 kwietnia 2022 r. w Muzeum Ziemi Miechowskiej odbył się finisaż wystawy: "Znany - nieznany. Malarstwo Romana Breitenwalda i Jerzego Gawęckiego z kolekcji Jerzego Tabaki". Trwająca od 22 stycznia wystawa malarstwa dwóch nieżyjących już malarzy związanych z Ziemią Miechowską, przez ostatnie trzy miesiące przyciągnęła wielu mieszkańców nie tylko Miechowa i okolic, lecz również osoby spoza regionu.

Gości uroczystego zamknięcia wystawy przywitał dyrektor Muzeum Marcin Florek, który podkreślił jak ważne jest promowanie lokalnych twórców: czy to malarzy, rzeźbiarzy jak również grafików, zaś przestrzenie muzealne są odpowiednim miejscem do prezentowania tego typu twórczości.

Głos zabrał również Jerzy Tabaka, miechowski miłośnik malarstwa Romana Breitenwada oraz Zdzisława Gawęckiego, których znał osobiście, a z ostatnim był w bliskich przyjacielskich relacjach.

Dyrektor Muzeum wraz z pracownikami specjalnym dyplomem i kwiatami podziękował właścicielowi prezentowanych dzieł malarskich, obchodzącemy tego dnia imieniny, za udostepnienie swoich zbiorów na potrzeby ekspozycji. Uroczystość zakończono ostatnim zwiedzaniem ekspozycji, po którym przy lampce wina słyszalne były rozmowy o twórczości Breitenwalda i Gawęckiego.

Muzeum Ziemi Miechowskiej

do góry