godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Miechowski Ekonomik otwiera się na przyszłych absolwentów szkół podstawowych

Miechowski Ekonomik otwiera się na przyszłych absolwentów szkół podstawowych

21 Kwietnia 2022
Miechowski Ekonomik otwiera się na przyszłych absolwentów szkół podstawowych

Najlepszy start, dobra przyszłość! Pod takim hasłem 21 kwietnia Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie otworzył swoje podwoje dla ósmoklasistów ze szkół podstawowych, nie tylko z Powiatu Miechowskiego, by przedstawić im szeroką ofertę edukacyjną i zachęcić do podjęcia nauki w popularnym „Ekonomiku”.

Dzień Otwarty polonezem rozpoczął Szkolny Zespół Tańca „Miechowianie”. Wśród witanych gości przez dyr. Marzenę Samborską, znaleźli się niedoszli absolwenci „podstawówek”, ich dyrektorzy, nauczyciele oraz rodzice, a także członkowie Zarządu Powiatu - Piotr Grządziel i Rafał Pawlik.

- Przed wami bardzo ważny moment w życiu, moment dokonywania wyboru dalszej drogi nauczania. Nigdy wybory w życiu nie są łatwe, ale ważne, by były one przemyślane, trafne i zgodne z potrzebami młodego człowieka będącego u progu średniego nauczania - mówiła dyrektor Samborska podkreślając, iż prowadzona przez nią placówka to szkoła z wieloletnimi sukcesami oraz tradycjami, sięgającymi lat 40-tych ubiegłego wieku. Przez ten czas wykształciła wielu ekonomistów, handlowców, logistyków, geodetów, techników żywienia piekarzy, kucharzy i przedstawicieli innych zawodów. Szkoła stale się rozwija. Posiada nowoczesną bazę dzięki wsparciu organu prowadzącego - Powiatu Miechowskiego. Jest otwarta na potrzeby każdego ucznia i zmieniającego się rynku pracy. Oferuje atrakcyjne praktyki, kursy i staże, nie tylko krajowe, ale i zagraniczne. Efekty kształcenia widać choćby w otrzymanym prestiżowym tytule „Perspektyw” - Najlepsze Technika w Polsce.

Dzień Otwarty „Ekonomika” wypełniony był prezentacją kierunków i specjalizacji kształcenia oraz występami artystycznymi. Szczegółową ofertę kształcenia można uzyskać wchodząc na internetową stronę szkoły: http://ekonomik.miechow.edu.pl/

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry