godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/I etap prac poscaleniowych w Chodowie zakończony

I etap prac poscaleniowych w Chodowie zakończony

14 Września 2021
I etap prac poscaleniowych w Chodowie zakończony

Zakończył się I etap zagospodarowania poscaleniowego wsi Chodów w gminie Charsznica, realizowany w ramach operacji pn: Scalanie gruntów, poddziałanie: Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W odbiorze inwestycji uczestniczyli: Starosta Miechowski Jacek Kobyłka, wójt Gminy Charsznica Jan Żebrak, Jan Buczakowski z Wojewódzkiej Inspekcji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz wykonawca I etapu prac poscaleniowych (za kwotę 555 159 zł) - firma SCAN-VOL FPHU Jan Pasionek.

Przypomnijmy, iż prace poscaleniowe w Chodowie polegają na budowie dróg tłuczniowych i asfaltowych o łącznej długości 2 720 m, przebudowie dróg (5 905 m), budowie mikrozbiorników retencyjnych oraz zadrzewieniu. I etap polegał na przebudowie dróg na tzw. zgłoszenie. W II etapie przewidziano budowę nowej i przebudowę pozostałych dróg.

Realizacja zadania powoli na istotną poprawę struktury obszarowej gospodarstw rolnych, racjonalne ukształtowanie rozłogów gruntów, urządzenie funkcjonalnej sieci dróg dojazdowych do gruntów rolnych, leśnych i zabudowań gospodarczych.

Łączny koszt zagospodarowania poscaleniowego w Chodowie wynosi 2 mln 375 606 zł. Zadanie w 100 % finansowane jest z PROW-u. Kolejne etapy robót poscaleniowych w tej miejscowości przewidziane są po otrzymaniu przez Powiat Miechowski kolejnej transzy finansowania w 2022 roku.

Warto wspomnieć, iż Powiat Miechowski przystąpił do scalania gruntów w kolejnych dwóch miejscowościach Gminy Charsznica - Pogwizdów i Marcinkowice.

logo Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

 

 

do góry