godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Słuchacze Szkoły Policealnej ZS Nr 1 zainaugurowali rok szkolny

Słuchacze Szkoły Policealnej ZS Nr 1 zainaugurowali rok szkolny

7 Września 2021
Słuchacze Szkoły Policealnej ZS Nr 1 zainaugurowali rok szkolny

3 września w Szkole Policealnej w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie w budynku szkoły przy ul. Sobieskiego 8 odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022, na której był obecny Starosta Miechowski Jacek Kobyłka.

W roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Policealnej kształcenie odbywać się będzie
w zawodach: Opiekun medyczny, Technik usług kosmetyczny , Technik administracji

Dyrektor szkoły Marzena Samborska podziękowała licznej grupie słuchaczy za obdarzone zaufanie i podkreśliła, że tradycją tej szkoły jest efektywne kształcenie w zawodach medycznych.

Od 1 września 2021 r. nauka w zawodzie opiekun medyczny odbywać się będzie na nowych warunkach i w efekcie opiekun medyczny zyska wiele nowych kompetencji: do pobierania krwi, podawania leków drogą iniekcji podskórnej, fizjoterapii. Nowe uprawnienia w tym zawodzie podnoszą rangę zawodu i zwiększają możliwości zatrudnienia w zawodzie, a co za tym idzie i zarobki. Te nowe kompetencje powinny zadowolić środowisko opiekunów medycznych.

Starosta Miechowski pogratulował słuchaczom motywacji do nauki, dbałości o rozwój. Podkreślił, że zdobycie zawodu pozwoli im na lepsze odnalezienie się na rynku pracy i poprawę warunków życia.

Z okazji nowego roku szkolnego wszyscy życzyli słuchaczom bezpiecznych, szczęśliwych
i twórczych dni nauki i pracy.

/ZS Nr 1/

do góry