godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Rozpoczęcie roku szkolnego w miechowskim "Ekonomiku"

Rozpoczęcie roku szkolnego w miechowskim "Ekonomiku"

3 Września 2021
Rozpoczęcie roku szkolnego w miechowskim

„Nie potrafimy biec za słońcem, ale możemy je ciągle nosić w naszych sercach” - tymi słowami dyr. Marzena Samborska zainicjowała uroczystą inaugurację roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie.

W swoim wystąpieniu powitała wszystkich przybyłych gości, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów. Wyraziła troskę, ale i gotowość do pracy w trudnym czasie covidowym, apelując jednocześnie o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w szkole. Dyrektor podziękowała uczniom klas pierwszych, którzy tak licznie wstąpili w progi szkoły, za obdarzenie jej tak dużym zaufaniem. Życzyła całej społeczności szkolnej bezpiecznych, szczęśliwych i twórczych dni nauki i pracy.

W imieniu Starosty Powiatu Miechowskiego głos zabrał Leonard Mazur - naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. Życzył uczniom i nauczycielom zdrowia i wytrwałości w trudnych czasach, wynikających z Covid19, a także kontynuowania wspaniałych tradycji szkoły i wysokich wyników w nauce.

Do życzeń dołączyli przedstawiciele Rady Rodziców - Małgorzata Konieczna i Wojciech Musiał.

Na zakończenie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Przemysław Motyka podziękował dyrektor i nauczycielom za troskę związaną z edukacją i bezpieczeństwem w szkole, a także powitał uczniów klas pierwszych.

Pierwszy września to także rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji referat okolicznościowy odczytała Karolina Zygmuntowicz, uczennica klasy III GRP.

Wychowawcami klas pierwszych zostali:

  • Technikum, kształcące w zawodzie technik ekonomista - Justyna Kwinta.
  • Technikum, kształcące w zawodzie technik geodeta i technik ekonomista - Beata Kulig.
  • Technikum, kształcące w zawodzie technik logistyk - Katarzyna Mucha.
  • Technikum, kształcące w zawodzie technik handlowiec - Katarzyna Lis.
  • Branżowa Szkoła I Stopnia - Andrzej Wachacki

/ZS Nr 1/

do góry