godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie/Pierwszy dzwonek w Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie

Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie

3 Września 2021
Pierwszy dzwonek w Zespole Szkół Nr 2 w Miechowie

Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, rozbrzmiał przy udziale nowej dyrekcji - Moniki Marzec, dotychczasowego wicedyrektora i zastępcy Jarosława Szarka, nauczycieli i uczniów. Tym razem wyjątkowo, z uwagi na restrykcje epidemiczne, w sali gimnastycznej spotkali się tylko uczniowie klas pierwszych, zaś starsi koledzy i koleżanki odbyli swą pierwszą w roku szkolnym lekcję wychowawczą w klasopracowniach.

Oprócz wspomnianej dyrekcji, pierwszoklasistów serdecznie powitał Wicestarosta Paweł Osikowski. Życzyli uczniom, aby czas spędzony w tej Szkole był radosny, bezpieczny ale i pracowity, bo tylko wtedy można osiągnąć wiele sukcesów, a dobra szkoła to droga do dobrej przyszłości.

Dziękując pierwszoklasistom za wybór popularnie zwanego „Mechanika”, nowa dyrektor mówiła m.in.: -Przychodząc do Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II, obdarzyliście nas nauczycieli zaufaniem. Teraz czujecie się jeszcze niepewnie, ale gwarantuję, że już za kilka dni w pełni zaznajomicie się ze szkołą i zaczniecie nawiązywać przyjaźnie, które niejednokrotnie przetrwają dłużej niż lata spędzone w szkole. Nowy rok szkolny to dla każdego z Was nowy początek. Wykorzystajcie go mądrze, z pełnym zaangażowaniem odkrywajcie swoje pasje i rozwijajcie umiejętności. Chciałabym, abyście osiągali jak najlepsze wyniki w nauce i tego Wam z całego serca życzę.

Dyrektor uczulała młodzież do przestrzegania procedur i zasad postępowania w dobie pandemii, by nic nie zaburzyło nauczania w normalnym trybie, a nie na odległość za pośrednictwem internetu i komputerów, choć szkoła, jak zapewniała, jest również do tego przygotowana. Przy tej okazji dyr. Marzec przywołała pamięć o ważnych wydarzeniach historycznych związanych z 82. rocznicą wybuchu II wojny światowej i 77. powstania warszawskiego.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry