godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Inauguracja szkolnego w Zespole Szkół Nr 2 z nową kadrą zarządzającą

Inauguracja szkolnego w Zespole Szkół Nr 2 z nową kadrą zarządzającą

1 Września 2022
Inauguracja szkolnego w Zespole Szkół Nr 2 z nową kadrą zarządzającą

Kadra pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi oraz młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie, rok szkolny 2022/2023 rozpoczęli pod nowym kierownictwem szkoły - dyrektorem Jerzym Schabem oraz jego dwoma zastępcami - Jarosławem Szarkiem i Anną Marszałek. W uroczystym apelu uczestniczył m.in. Starosta Miechowski Jacek Kobyłka, który podziękował za współpracę długoletniej wicedyrektor oraz w ostatnim roku pełniącą obowiązki dyrektora - Monice Marzec.

Starosta zauważył, iż do Miechowa powróciło życie, bowiem miasto wypełniła młodzież szkolna. Wyraził radość, iż uczniowie mogą rozpocząć kolejny rok nauki we własnym gronie, nie zamknięci w zaciszu domowym i zmuszeni do zdalnej pracy ze względu na pandemię. Zwrócił uwagę także na dobry wynik rekrutacji, który zaowocował liczbą ponad 150 pierwszoklasistów. W tym gronie znalazło się 9 obywateli z Ukrainy uciekających przed okrucieństwem wojny, których starosta szczególnie powitał licząc na szybkie i miłe wprowadzenie przez rówieśników w nową i dla wielu z nich trudną rzeczywistość.

Wakacje tego roku były pełne zmian organizacyjnych w placówkach oświatowych powiatu, które w największym stopniu dotyczą Zespół Szkół Nr 2 w Miechowie. Starosta podziękował Monice Marzec za 11 lat pracy na stanowisku wicedyrektora oraz za ostatni rok pełnienia obowiązków dyrektora szkoły. Do podziękowań dołączyła również młodzież.

Życząc mocy sukcesów, starosta zaanonsował, jak stwierdził, zawsze przyjaznego młodzieży i konsekwentnego w realizacji zadań, nowego dyrektora szkoły - Jerzego Schaba, metodyka wychowania fizycznego, długoletniego nauczyciela i wicedyrektor Zespołu Szkół w Dziaduszycach.

Nowy dyrektor ZS2, absolwent tej szkoły, deklarował, iż jego gabinet będzie zawsze otwarty, zarówno dla pracowników, nauczycieli i uczniów. Uczulał młodzież przystępującą w maju przyszłego roku do matury, by pozostały do egzaminów czas przepracowała w przemyślany i odpowiedni sposób, korzystając jak najwięcej z umiejętności i wiedzy pedagogów. Dyrektor Schab zaprezentował swoich zastępców - Jarosława Szarka i Annę Marszałek. Przedstawił również wychowawców, w tym klas pierwszych, którymi zostali: Tomasz Pieszczyk, Krystyna Janik, Monika Marzec, Agnieszka Nowak, Iwona Zagórska.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry