godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Festyn rodzinny w Uniejowie Parceli z otwarciem placu zabaw i siłowni plenerowej/Festyn rodzinny w Uniejowe Parceli z otwarciem placu zabaw i siłowni plenerowej

Festyn rodzinny w Uniejowie Parceli z otwarciem placu zabaw i siłowni plenerowej

5 Września 2022
Festyn rodzinny w Uniejowie Parceli z otwarciem placu zabaw i siłowni plenerowej

W niedzielę 4 września w Uniejowie Parceli odbył się Festyn Rodzinny z okazji oficjalnego otwarcia placu zabaw wraz z siłownią plenerową, w którym wziął udział Starosta Miechowski Jacek Kobyłka.

- Dzisiejszy dzień chcemy obchodzić w szczególny sposób. Chcemy wspólnie i rodzinnie świętować, dać radość, uśmiech oraz niezapominane wrażenia ze wspólnej zabawy - mówiła na inaugurację festynu sołtys Ewa Wójcik witając gości, wśród których znaleźli się m.in.: Starosta Miechowski Jacek Kobyłka, patroni i współorganizatorzy festynu, ks. proboszcz Kazimierz Perz, Przewodniczący Rady Gminy Zdzisław Uchto z radnymi.

Choć, jak wspomniał wójt, Uniejów Parcela jest jedną z najmniejszych wiosek w charsznickiej gminie, to ma swoją duszę i bijące serce. Podkreślał, że dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności na czele z sołtys Ewą Wójcik, z wydatną pomocą pieniędzy unijnych, parę lat temu udało się wybudować boisko sportowe, a dziś przy nim powstał plac zabaw i siłownia zewnętrzna za niecałe 100 tys. zł, również z pieniędzy unijnych (75% dotacji).

Starosta Jacek Kobyłka wyraził radość z otwarcia nowego obiektu dla młodych ludzi, wyrażając podziw dla aktywności społecznej mieszkańców, dzięki której odmienia się lokalny krajobraz. Do gratulacji i podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do tej inicjatywy dołączył ks. proboszcz Kazimierz Perz uczulając młodzież, by mniej zaglądała do telefonów komórkowych, a więcej bawiła się na świeżym powietrzu, tym bardziej, że pod ręką mają piękne i nowe obiekty.

O tym, iż teren boiska w Uniejowie Parceli tętni życiem i inwestycje tu poczynione były trafione, mówił także Przewodniczący Zdzisław Uchto, wspominając iż wcześniej niejednokrotnie przejeżdżając tędy pociągiem LHS, z okien widać było jedynie zarośla. Zachwalając rozmaite walory okolic, przewodniczący zachęcał również do przejażdżki prezentowanymi na festynie zabytkowymi traktorami, których jest właścicielem.

Festyn w Uniejowie Parceli był pełen atrakcji. Na scenie zaprezentowały się KGW „Uniejowianki”. Dzieci zachwycały się przedstawieniem „Wartość Bajki” Teatru JaFi Art oraz śmiesznymi popisami Bogdana Michalca, gwiazdy programu „Mam Talent”. Festyn zakończyła zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu „Diverto”.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry