godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Kapelani poświęcili nowy wóz strażacki

Kapelani poświęcili nowy wóz strażacki

29 Grudnia 2020
Kapelani poświęcili nowy wóz strażacki

U schyłku 2020 roku, 28 grudnia kapelani strażaków, wojewódzki - ks. bryg. Władysław Kulig oraz powiatowy - ks. proboszcz Franciszek Siarek, w obecności włodarzy Powiatu Miechowskiego - starostów Jacka Kobyłki, Pawła Osikowskiego i przewodniczącego Rady - Krzysztofa Świerczka, poświęcili nowy średni wóz strażacki Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie. Odbyło się to nie tylko po to, by tradycji i ceremoniałowi stało się zadość, ale by siły najwyższe ze św. Florianem czuwały nad strażakami korzystającymi z nowej Scanii, która zasiliła miejscową komendę w pierwszej połowie listopada.

Komendant mł. bryg. Michał Majda dziękował władzom samorządowym Powiatu Miechowskiego za wsparcie w zakupie tego pojazdu. A był on znaczący, razem 350 tys zł: Powiat Miechowski - 135 tys. zł, Gmina Słaboszów - 100 tys. zł, Gminy Miechów, Książ Wielki i Gołcza - po 30 tys. zł, Gmina Charsznica - 20 tys. zł, Gmina Kozłów - 5 tys. zł. Pozostałe fundusze udało się pozyskać poprzez dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (450 tys. zł) oraz Komendy Głównej (200 tys. zł.).

Starosta Jacek Kobyłka wspomniał, iż jedną z pierwszych jego decyzji z pozycji gospodarza powiatu, było podjęcie starań o zakup nowego samochodu dla strażaków zawodowych. Dzieło to udało się sfinalizować i dzięki temu strażacy będą mogli szybko dotrzeć do miejsca zdarzenia i udzielić niezbędnej, fachowej pomocy. Starosta życzył strażakom, by jak najczęściej korzystali z nowego pojazdu przy okazji ćwiczeń i defilad, a jak najmniej do wypadków i innych zdarzeń zagrażających życiu i zdrowiu mieszańców Powiatu Miechowskiego.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry