godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Kolęda znów poleciała w świat

Kolęda znów poleciała w świat

16 Grudnia 2022
Kolęda znów poleciała w świat

Po raz VI za sprawą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zagorzycach, w Miechowie odbył się bożonarodzeniowy przegląd „Leć kolędo w świat”. W czwartek 15 grudnia w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu wystąpili reprezentanci ośrodków z Małopolski i Świętokrzyskiego. Oprócz organizatora i gospodarza przeglądu, na scenie zaprezentowały się SOSW: Nr 1 i Nr 4 z Krakowa, ze Skawiny, Myślenic, a także - Zespół Szkół z Oddziałamy Specjalnymi i Integracyjnymi im. Stanisława Wyspiańskiego z Waganowic, Zespół Placówek Szkolno-Rewalidacyjnych z Cudzynowic, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Rzędowic i Podlesic. W bożonarodzeniowy nastrój zgromadzonych na przeglądzie wprowadziło Studio Wokalne Katarzyny Kornaś działające przy CKiS Miechów.

Wykonawców, ich opiekunów oraz gości powitał dyr. SOSW Zagorzyce - Wojciech Pengiel. Z racji natłoku obowiązków, na przegląd nie dotarli zaproszeni parlamentarzyści - Wicemarszałek Senatu Marek Pęk i poseł Elżbieta Duda. Reprezentowali ich asystenci - Michał Gurda i Martyna Kania. Z pucharami i nagrodami dla wykonawców na przegląd dotarli włodarze samorządów i ich przedstawiciele, na czele ze Starostą Miechowskim Jackiem Kobyłką i Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu - Stanisławem Krawcem. Radosnemu kolędowaniu przysłuchiwali się jeszcze: proboszcz Bazyliki Grobu Bożego ks. Franciszek Siarek, radna powiatu i dyr. CKiS Sylwia Suchecka, komendanci powiatowi Policji i Straży Pożarnej - insp. Andrzej Kot, mł. bryg. Michał Majda, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych.

Dyrektor Pengiel przypomniał, iż przez ostatnie 2 lata przeglądy nie mogły się odbywać ze względu na pandemię. Dziękował przyjaciołom z tożsamych placówek, które mimo zimowej aury i niesprzyjających warunków drogowych, dotarli by dzielić się ze wszystkimi radosną nowiną.

Nawiązując do słów bożonarodzeniowej piosenki Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”, Starosta Jacek Kobyłka wspomniał, iż dzięki SOSW Zagorzyce raz w roku jest właśnie taki dzień, w którym „Kolęda leci w świat”. Starosta wyraził radość, że po przerwie znów jest okazja do radosnego spotkania, podziwiania wspaniałych występów. Życzył, by ta radość, którą uczestnicy przeglądu napełniają wszystkim serca, przetrwała do świąt i towarzyszyła wszystkim w nowym 2023 roku.

Koncert prowadzony przez Zbigniewa Łojewskiego i Marcina Durmana, był radosną ucztą duchowo-artystyczną. Artyści ze sceny emanowali niekłamanym zaangażowaniem i szczęściem, że mogli zaprezentować swoje talenty, stroje i jednostki, w których na co dzień znajdują troskę, opiekę, rehabilitację i rozwój.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

Kolęda znów poleciała w świat

do góry