godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Kolejne scalania gruntów w Powiecie Miechowskim

Kolejne scalania gruntów w Powiecie Miechowskim

10 Października 2022
Kolejne scalania gruntów w Powiecie Miechowskim

Umowy na łączną kwotę ponad 28 milionów złotych przekazał marszałek Witold Kozłowski na ręce starosty Powiatu Miechowskiego Jacka Kobyłki. Dokumenty dotyczą pomocy finansowej na realizację projektów scalania gruntów na terenie powiatu. W wydarzeniu uczestniczyli także: radny województwa Mirosław Dróżdż, wicestarosta Paweł Osikowski, skarbnik Powiatu Miechowskiego Teresa Florek, radny Powiatu Miechowskiego Paweł Janicki oraz zastępca dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich UMWM Roman Wcisło.

Scalenie gruntów polega na wydzieleniu nowych działek ewidencyjnych, o innym ukształtowaniu w stosunku do pierwotnych, w celu doprowadzenia do zmniejszenia ilości małych, rozproszonych działek składających się na gospodarstwo, oraz do powiększenia ich średniej wielkości.

Przekazane 7 października umowy obejmują projekty w czterech miechowskich wsiach: Jelcza (ponad 10,8 mln), Wierzbie (ponad 3,7 mln), Uniejów Parcela (ponad 2,2 mln) oraz Tczyca (ponad 11,8 mln). Przypomnijmy, iż Powiat Miechowski obecnie realizuje scalanie w trzech innych miejscowościach w Gminie Charsznica - Chodów, Marcinkowice, Pogwizdów (kliknij po więcej).

Do tej pory w Województwie Małopolskim odbyły się cztery nabory wniosków o przyznanie pomocy, w ramach których do realizacji wybrano 14 operacji na łączną wnioskowaną kwotę pomocy prawie 150 mln zł.

Przekazywana pomoc finansowa dla małopolskich wsi realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

/UMWM/

do góry