godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Marta Banach z PCUW w Miechowie „Księgowym Budżetu 2019”

Marta Banach z PCUW w Miechowie „Księgowym Budżetu 2019”

16 Grudnia 2019
Marta Banach z PCUW w Miechowie „Księgowym Budżetu 2019”

Po raz III z rzędu, Marta Banach, główny księgowy Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Miechowie, została zwycięzcą prestiżowego branżowego konkursu - Księgowy Budżetu. Organizatorem zmagań jest warszawskie wydawnictwo „Infor” wydające różnorakie specjalistyczne periodyki o tematyce finansów oraz m.in. „Gazetę Prawną”.

Gratulacje najlepszej księgowej 2019 roku złożyli w piątek 13 grudnia starostowie powiatu - Jacek Kobyłka i Paweł Osikowski oraz dyr. PCUW - Marta Nowakowska. Wyrażając radość i podziw z sukcesu, starosta wyraził nadzieję, iż śladem laureatki podążą kolejni pracownicy powiatu miechowskiego.

Na ten sukces należało pracować przez cały rok, o czym opowiadała Marta Banach. Do tegorocznej III już edycji konkursu zgłosiło się ponad 200 osób z całej Polski. Od stycznia do września aspirujący o tytuł „Księgowego Budżetu 2019” raz w miesiącu wypełniali zdalnie (online lub na e-mail) udostępniony test. Na tym etapie liczy się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale i czas ich udzielania, za co są przyznawane punkty. Do finału zaproszono 6 najlepszych osób. W tym gronie Pani Marta już była najlepsza, zdobywając 42 punkty. Konkurs rozstrzygnięto w Warszawie 22 listopada w siedzibie wydawnictwa „Infor”. Finaliści otrzymali 30 pytań testowych - po 10 z rachunkowości budżetowej, prawa pracy i podatków. Bezkonkurencyjna okazała się główna księgowa PCUW w Miechowie- Marta Banach. W nagrodę otrzymała statuetkę, dyplom oraz weekend w SPA. Z racji, iż to jest jej 3 z rzędu wygrana, podziękowała i zrezygnowała w starcie w kolejnych edycjach konkursu, dając tym samym szansę innym.

Pani Marta nie poprzestaje na udziale w powyższym konkursie. Równocześnie wzięła udział w konkursie jeszcze wyższej rangi „Mistrz Finansów Publicznych”, którego organizatorem jest miesięcznik „Finanse Publiczne” - specjalistyczny miesięcznik służb finansowo-księgowych jednostek sektora finansów publicznych, który podejmuje praktyczne zagadnienia sprawiające problemy w codziennej pracy księgowych i skarbników sfery budżetowej, gdzie udział wzięło ponad 2000 pracowników służb finansowo- księgowych z całej Polski. Księgowa PCUW w Miechowie przeszła pozytywnie dwa etapy konkursu i znalazła się w ścisłym gronie 20 finalistów, którzy zmierzyli się 20 listopada br. podczas XI Forum Finansów Publicznych w Toruniu - największej w Polsce konferencji dla służb finansowo-księgowych jednostek sektora finansów publicznych. W tym przypadku, choć było blisko, nie udało się wygrać. Marta Banach zapowiada jednak, że w 2020 roku znów będzie się ubiegać o tytuł „Mistrza Finansów Publicznych”.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry