godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Młodzi Małopolanie, w tym reprezentacja Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie, w Belgii

Młodzi Małopolanie, w tym reprezentacja Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie, w Belgii

11 Lipca 2022
Młodzi Małopolanie, w tym reprezentacja Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie, w Belgii

W zakończonym roku szkolnym dwóch uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie kształcący się w  zawodzie technik teleinformatyk - Kamil Miłek i Dominik Miszczyk brali udział w projekcie #Młodzi Małopolanie.EU. Koordynatorem projektu w szkole była Anna Marszałek. Podczas wydarzeń online i spotkania w Krakowie, Młodzi Małopolanie z 18 szkół średnich poznawali zagadnienia związane z Unią Europejską i Funduszami Europejskimi oraz ich wykorzystaniem w Małopolsce.

W dniach 19 - 22 czerwca 2022 r. uczniowie miechowskiego „Mechanika” wraz z opiekunem Jarosławem Szarkiem wzięli udział w wizycie studyjnej w Brukseli. Wyjazd ten był nagrodą za udział w projekcie. W programie wycieczki znalazły się ciekawe atrakcje: zwiedzanie Gandawy, Antwerpii i Brukseli z przewodnikiem, wizyta w Komisji Europejskiej i Parlamencie Europejskim, zwiedzanie Parku de Cinqantenairte, spotkanie w kompleksie Be-Here odnowionym dzięki funduszom EU.

Młodzież mogła zobaczyć również przykłady zrealizowanych projektów unijnych w Brukseli: SK8 Port - skatepark, nabrzeże Chaussee de Vilvorole, CycloParking (parkingi rowerowe). Ogromne wrażenie na uczestnikach wywarła wizyta Domu Historii Europejskiej, Parlamentarium i na wystawie Experience Europe oraz udział w wydarzeniu promująco-informacyjnym dotyczącym Funduszy Europejskich. W ostatnim dniu pobytu Młodzi Małopolanie odwiedzili Komitet Regionów, gdzie mogli się spotkać z Damianem Weymannem, tłumaczem pracującym od wielu lat w strukturach Unii Europejskiej.

/ZS 2 Miechów/

do góry