godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Nowy Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg otwarty

Nowy Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg otwarty

28 Marca 2024
Nowy Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg otwarty

Po niespełna 25 latach Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Miechowie przeniósł się z ul. Sienkiewicza do nowego, spełniające współczesne standardy obiektu przy ul. Warszawskiej 11 (koło Zarządu Dróg Powiatowych). Uroczyste otwarcie nowej siedziby odbyło się w czwartek 28 marca 2024 roku z udziałem starostów, zarządu i radnych powiatu oraz włodarzy miast i gmin.

Radości z otwarcia nowego lokum wydziału nie krył naczelnik wydziału - Roman Wąwoźny. Dziękował włodarzom samorządu powiatowego, że nie szczędzili troski i środków, by odmienić standardy obsługi petenta. Wyrazy wdzięczności skierował również do swoich pracowników, dla których przeprowadzka była sporym wyzwaniem i wysiłkiem organizacyjnym.

- Jest to historyczny dzień w dziejach naszego powiatu, bowiem nowy obiekt wchodzi w zasoby administracji i przez to znacząco, na miarę 21 wieku, będzie odpowiednia jakość obsługi mieszkańców - podkreślał Krzysztof Świerczek, Przewodniczący Rady Powiatu.

Starosta Jacek Kobyłka wspomniał, iż pomysł z poprawą warunków pracy i obsługi w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg narodził się już na początku kończącej się już kadencji. Możliwość przeniesienia wydziału pojawiła się w momencie uzyskania siedziby po GDDKiA na ul. Piłsudskiego (przy E7), gdzie przeprowadziła się drogowa służba interwencyjna Zarządu Dróg Powiatowych. Wówczas pojawiła się możliwość adaptacji budynku przy ul. Warszawskiej z przeznaczeniem na nowy Wydział Komunikacji.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi goście mogli obejrzeć nowy obiekt. Jaki ogrom pracy wykonuje Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg, pokazują statystyki za 2023 rok. W tym czasie: wydano 6258 dowodów rejestracyjnych, przyjęto 2809 zgłoszeń zbycia pojazdu i zamówiono 1628 praw jazdy.

Inwestycję realizowała wyłoniona w przetargu firma Usługi Remontowo - Budowlane Adam Dudziński z Miechowa za 3 267 854 zł. Nadzór nad inwestycją sprawowała firma Arkadis sp. z.o.o. sp. k. z miejscowości Czudec.

W ramach robót wykonano adaptację: frontowej przestrzeni garażowej na salę obsługi klientów, tylnej część budynku na pomieszczenia biurowe. Skrzydło północne stanowi teraz zespół pomieszczeń uzupełniających funkcje obiektu, toalety, pomieszczenia socjalne, serwerownia.

Klienci mają dostęp do obiektu poprzez wejście od frontu, do ich dyspozycji są ogólnodostępne toalety, 8 miejsc obsługi oraz miejsce oczekiwania i stoliki do wypełniania wniosków i dokumentów.

Zaplecze budynku zajmują pomieszczenia biurowe, dyrekcji i kadry, pomieszczenia techniczne, socjalne oraz toalety pracownicze. Obiekt ogrzewany jest pompą ciepła i wspomagany instalacją fotowoltaiczną.

Co ważne, nowy Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg o powierzchni użytkowej ponad 263 m2, został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji przy wejściu do obiektu wykonano pochylnię dla niepełnosprawnych. Oprócz tego udostępniono 2 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu. W środku znajduje się toaleta dla niepełnosprawnych.

O wyposażenie nowego wydziału zadbała wyłoniona w przetargu firma „TORO” Sp. z o.o. z miejscowość Breń za kwotę 749 045 zł.

Całe zadanie (prace budowlane i wyposażenie) sfinansowano z budżetu Powiatu Miechowskiego.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry