godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 39 10 000
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Nowy rok szkolny w Zagorzycach z nową salą gimnastyczną

Nowy rok szkolny w Zagorzycach z nową salą gimnastyczną

5 Września 2023
Nowy rok szkolny w Zagorzycach z nową salą gimnastyczną

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jaksy herbu Gryf w Zagorzycach rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/24 niejako w nowej rzeczywistości, bowiem w końcu będą mogli w nowoczesnych i godziwych warunkach realizować podstawę programową z wychowania fizycznego, a także rehabilitować się i rozwijać na różnych płaszczyznach. Co prawda rok szkolny zainaugurowano na boisku, ale po części oficjalnej uczniowie z wielkim zaciekawieniem i autentycznym zachwytem mogli podziwiać nową salę gimnastyczną oddaną do użytku 1 września, a której uroczyste otwarcie nastąpi 25 września.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniów, ich rodziców, nauczycieli i gości powitał dyr. Wojciech Pengiel. Wśród tych ostatnich znaleźli się przedstawiciele organu prowadzącego: Starostowie Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, członek Zarządu Piotr Grządziel, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Świerczek oraz komendanci powiatowi - Policji - podinsp. Jacek Rosół i Straży Pożarnej - mł. bryg. Mariusz Idzik.

To nie koniec niespodzianek inrastrukturalno-inwestycyjnych dla uczniów z Zagorzyc. Starosta Jacek Kobyłka zapowiedział, iż niebawem, jeszcze przed uroczystym otwarciem sali gimnastycznej, Powiat Miechowski wykona nowy parking i nawierzchnię drogi prowadzącej do szkoły.

- Radośnie witamy pierwszy dzień nauki w szkole, w najlepiej wyposażonym tego typu ośrodku w kraju - stwierdził Krzysztof Świerczek. Wyraził radość, iż władze Powiatu Miechowskiego poprzez kolejne inwestycje spełniają oczekiwania i marzenia społeczności szkolnej w Zagorzycach. Zaznaczył, iż jako organ prowadzący, powiat inwestuje nie tylko w drogi, ale m.in. w oświatę.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry