godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Nowy sprzęt do ćwiczeń i środki ochrony indywidualnej dla DPS ul. Warszawska w Miechowie

Nowy sprzęt do ćwiczeń i środki ochrony indywidualnej dla DPS ul. Warszawska w Miechowie

16 Września 2021
Nowy sprzęt do ćwiczeń i środki ochrony indywidualnej dla DPS ul. Warszawska w Miechowie

Powiat Miechowski pozyskał środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział Małopolski, w ramach wniosku o przyznanie pomocy finansowej w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi” dla Domu Pomocy Społecznej w Miechowie ul. Warszawska, w kwocie 67 986,69 zł. Fundusze przeznaczono na środki ochrony indywidualnej, poście, ręczniki, piżamy, koce oraz na urządzenia do ćwiczeń na wolnym powietrzu.

W celu poprawy kondycji mieszkańców Domu po przebytym zakażeniu wirusem SARS-COV-2, zakupiono urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, tj: orbitrek, wioślarz, biegacz, wycisk siedząc plus wycisk górny, twister plus stepper, rowerek, stół pingpongowy, które stanowią nieodłączny element Parku Sensorycznego powstałego przy Domu w 2015 roku.

Podjęta przez ozdrowieńców w okresie rekonwalescencji aktywność fizyczna, w podstawowej formie jakim jest ruch na świeżym powietrzu, zdecydowanie poprawi wydolność oddechowo-krążeniową, zadziała uspokajająco, łagodząc stres i napięcie nerwowe.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry