godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/O komunikacji rodziców zastępczych z rodzicami biologicznymi - szkolenie z PCPR-em

O komunikacji rodziców zastępczych z rodzicami biologicznymi - szkolenie z PCPR-em

26 Października 2022
O komunikacji rodziców zastępczych z rodzicami biologicznymi - szkolenie z PCPR-em

„W trosce o dobro dziecka - efektywna komunikacja rodziców zastępczych z rodzicami biologicznymi” - to temat kolejnego szkolenia zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Miechowie. 25 października w Bursie Szkolnej rodzice zastępczy z Powiatu Miechowskiego pod kierunkiem coacha Edyty Rogozińskiej wymieniali się doświadczeniami z komunikacji z rodzinami biologicznymi dzieci, nad którymi sprawują pieczę.

Witając rodziców zastępczych, kierownika PCPR Janusza Patynę i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej - Sylwię Doniec, Ewelinę Broś, Wicestarosta Paweł Osikowski podkreślał, iż szeroko pojęta komunikacja we współczesnych czasach, pomimo mnogości rozmaitych narzędzi jej służących, wbrew pozorom nie jest tak oczywista, powszechna i łatwa, bowiem wiele ludzi izoluje się. To rodzi za sobą wiele problemów osobistych, psychicznych, a także konflikty. Wicestarosta podkreślał, iż na każdym polu - rodzinnym, partnerskim, zawodowym, nie ma nic lepszego niż rozmowa.

Rodzice zastępczy zebranie w Bursie poznawali podstawy i główne założenia teorii więzi, stylów przywiązania oraz wpływu jaki odgrywa w rozwoju dziecka i dorosłego. Rozwijali przy tym umiejętności otwartej komunikacji takie jak: odzwierciedlenia wypowiedzi, zadawania pytań otwartych i dowartościowań, poznając wpływ stosowania tych narzędzi na poprawę komunikacji z ludźmi. Dzięki ćwiczeniom i współpracy na szkoleniu oraz możliwościami dzielenia się własnymi doświadczeniami, wzbogacili swój warsztat rodzicielski.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry