godziny pracy urzędu:
Pn.: 8:00 - 16:00, Wt.-Pt.: 7:00 - 15:00
ul. Racławicka 12
32-200 Miechów
tel.
41 382 11 10
powiat@miechow.pl
Strona główna/Powiat/Aktualności/Po raz V kolęda poleciała w świat

Po raz V kolęda poleciała w świat

19 Grudnia 2019
Po raz V kolęda poleciała w świat

Już po raz V Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zagorzycach oraz Stowarzyszenie Blask Nadziei zorganizowali przegląd „Leć kolędo w świat”. Tegoroczną edycję objęła patronatem Pierwsza Dama - Agata Kornhuser-Duda.

17 grudnia do sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zjechali przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek biorący udział w przeglądzie: SOSW w Krakowie ul. Barska, SOSW w Myślenicach, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Waganowicach, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Podlesic.

O wiekowej tradycji śpiewania kolęd mówił na inauguracji przeglądu Wojciech Pengiel, dyr. SOSW Zagorzyce. Ksiądz proboszcz Franciszek Siarek dopowiedział, iż zawarte w nich treści mają nas przybliżyć do szukania odpowiedzi na pytanie, po co i dlaczego Bóg stał się człowiekiem?

Pięknym, refleksyjnym i pełnym zaangażowania występom przysłuchiwali się m.in. samorządowcy Powiatu Miechowskiego: członek Zarządu - Wojciech Domagała, wiceprzewodniczący Rady - Jan Biesaga, Stanisław Krawiec, radni - Sylwia Suchecka, Adam Motyka, wizytator Kuratorium Oświaty - Mirosława Malmon, dyrektorzy szkół i różnych instytucji, a także wiceburmistrz Miechowa Andrzej Banaśkiewicz, wicewójt Książa Wielkiego Grzegorz Janus i przedstawiciele pozostałych włodarzy gmin powiatu, którzy ufundowali puchary dla uczestników przeglądu. Ze sceny odczytano także listy z życzeniami świątecznymi od Pani Prezydentowej oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika. Konferansjerami przeglądu byli Zbigniew Łojewski i Krystian Jaźwiec, który w niezwykle przejmujący i urokliwy sposób angażował i zabawiał publiczność.

Krzysztof Capiga, rzecznik prasowy Starostwa

do góry